VESC-vereség a rangadón / Játszmaelőnyből pontelőny

2009. január 31. 1:13 // Forrás: Magyar Röplabda Szövetség
Immár nem csak jobb játszmaarányának köszönhetően áll a tabella élén a MÁV Előre a női NB I Liga Liga-csoportjában. A fehérváriak a rangadón 3:2-re győztek a Veszprém ellen.

Az alapszakaszban immár harmadszor találkozott egymással a két csapat. Korábban Veszprémben és Székesfehérváron is a VESC győzött, a tabella élén mégis a MÁV Előre állt, de csupán jobb játszmaarányának köszönhetően előzte meg bakonyi ellenfelét. Ezért, és a két csapat közötti, évek óta tartó – sportszerű, egészséges – rivalizálás miatt is volt ez a találkozó a Liga-csoport szuperrangadója. A hazaiaknál természetesen ezúttal is kezdőként léptek pályára a zoccai hősök, magyarul Antal Anett, Tálas Zsuzsanna és Vacsi Evelin, az Európa-bajnoki részvételt az olaszországi selejtezőtornán kiharcoló magyar ifjúsági-válogatott oszlopos tagjai!

Határozott, pontos, lelkes játékkal kezdtek a fehérváriak, a látogatók viszont sokat rontottak támadásban (6:2). A játékot az első pillanattól a listavezető irányította, az első technikai időt követően azonban mindkét oldalon becsúszott néhány hiba. A veszprémiek helyzetét leginkább saját nyitásfogadásaik pontatlansága nehezítette. A második kötelező pihenőre gyakorlatilag eldőlt az első szett sorsa (16:9). Mezőnyben és blokkban is rendkívül hatékonyan védekeztek a hazaiak, a VESC ugyan felzárkózott 16:12-re, de ezután nem tudott élni a lehetőséggel, pedig többször is támadhatott az újabb értékes pontokért! Oláh János edző feladót cserélt, Bodnár Rita helyett érkezett Tobak Eszter, de a játszmát ennek ellenére a magabiztosabb, pontosabb, kevesebbet hibázó, hatékonyabban blokkoló Fehérvár nyerte (25:20, 1:0).

Kiválóan kezdte a második szettet a remekül szerváló Veszprém, Fésüs Irén, a hazaiak edzője hamar időt kért (3:7)! A technikai idő után újra előjöttek a hibák a bakonyiak részéről, Oláh János időkérésénél már csak egy pont volt a különbség (8:9). A folytatásban mindkét együttes mutatott szép és bosszantó dolgokat egyaránt, a VESC három ponttal állt jobban a második kötelező szünetben (13:16). Gyorsan egyenlített a MÁV (16:16), de néhány fehérvári rontást kihasználva 21:17-re megint ellépett a Veszprém, és a végjátékban is eredményesebb volt, így egyenlített (19:25, 1:1)!

A rangadóhoz méltó nagy küzdelem a harmadik felvonásban is folytatódott. Fej-fej mellett araszoltak a csapatok, a második technikai előtt azonban megléptek a taktikusan, pontosan szerváló, egyre jobban mezőnyöző vendégek (12:16). A folytatásban újított a MÁV, 20:16-nál Oláh Jánosnak kellett időt kérnie, mert a tetemes előny hirtelen olvadni kezdett! 20:13 után 20:17-re zárkózott a házigazda, Kovács Anikó törte meg a pontszünetet, majd Tobak Eszter növelte együttese előnyét szerencsés megoldással. A vége már nem tartogatott több izgalmat, a VESC összesítésben átvette a vezetést (21:25, 1:2).

Szelle Dóra pontjával kezdődött, majd Tálas Zsuzsanna blokkjával folytatódott a negyedik periódus. A továbbiakban sokat hibázott a VESC, az első technikainál már öt pont volt a MÁV előnye (8:3). Oláh János 10:4-es hazai előnynél elkezdett cserélni. Benedek Dorottyát, majd Nagy Esztert küldte pályára, és visszavitte Bodnár Ritát is. 15:4 után 15:9-re szépítette az eredményt a látogató, de a pihenő után a székesfehérváriak gyorsan visszaállították a tízpontos differenciát (18:8). Fésüs Irén ekkor bizonyára nem sejtette, hogy kisvártatva időt kell kérnie! Pedig így történt, hiszen a bakonyiak rendkívül szimpatikusan küzdöttek, jelentős hátrányban sem adták fel (20:16). A hajrában már csak kettő volt közte (22:20), de a hazaiak lezárták a játszmát, s egyenlítettek (25:20, 2:2).

Három hazai ponttal rajtolt az utolsó játszma, és a térfélcserénél már 8:3-ra vezetett a MÁV Előre, amely végig irányított, és simán nyert (15:. A fehérváriak így immár nem csak jobb játszmaarányuknak köszönhetően vezetik a Liga-csoport tabelláját.

NB I Liga, Liga-csoport, nők, alapszakasz, 16. forduló

MÁV Előre-Kodolányi-CityLine–Veszprémi Egyetemi SC 3:2 (20, –19, –21, 20, 7)
Székesfehérvár, 100 néző. Játékvezetők: Stefik, Szabó Zs.
MÁV Előre: Tálas 14, Vacsi 18, Antal 13, Kiss-Juhász 7, Hamar 4, Pintér Zs. 9. Csere: Germann (liberó), Kosik 3, Papp E. Edző: Fésüs Irén
Veszprém: Bodnár, Kovács A. 11, Szelle 16, Környei 12, Borsos 8, Zsoldos 10. Csere: Vukov (liberó), Tobak 3, Benedek 2, Nagy E. 2. Edző: Oláh János
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 8:4, 15:8, 19:14, 23:19. 2. játszma: 3:8, 13:15, 16:19, 18:23. 3. játszma: 7:8, 12:15, 13:19, 18:23. 4. játszma: 8:3, 15:5, 19:13, 22:20. 5. játszma: 3:1, 7:2, 10:7