A Brusznyai Alapítvány 26. alkalommal rendezte meg az emlékhangversenyt, melyen a szabadságharcosról elnevezett díjakat adták át. Az elismeréseket minden évben a szorgalmas és tehetséges diákoknak és pedagógusoknak adományozzák.
A kitüntetést idén Halmai Fanny, a Lovassy László Gimnázium tanulója és László Dániel, a Padányi Katolikus Iskola diákja, valamint László Lajos, az Ipari Szakközépiskola és Gimnázium tanára vehette át Inotay Nórától, Brusznyai Árpád unokájától.
Áder János írásos köszöntőjét Oberfrank Pál színművész olvasta fel. A köztársasági elnök írásában Brusznyai Árpádot az igazsághoz és az emberséghez foggal-körömmel ragaszkodó hősként nevezte meg.
„Tehetséges klasszika-filológusként csendes, és bölcs, mégis bátor szavakkal állt ki a szabadság és a tisztesség mellett, nem vágyott a mártír szerepre. Sorsszerűen beteljesedő végzete mégis elkerülhetetlen volt.(…)
Brusznyai Árpád méltán lehet a ma élő, és a jövőben születendő szabadságszerető honfitársaink példaképe.” - fogalmazott Áder János.
A Derekegyházon született Brusznyai Árpád az 1956-os forradalom idején Veszprémben dolgozott tanárként, ahol megválasztották a forradalmi tanács elnökhelyettesévé. Fiatal tanítványait forradalmi csoportba szervezte, de soha nem engedte őket fegyveres harc közelébe, hogy életüket megóvja. A forradalom helyi vezetőjeként fellépett minden önbíráskodás és vérontás ellen. Forradalmi tevékenységéért Brusznyait 1958. január 9-én kivégezték. Az 1989–90-es rendszerváltás során Brusznyai Árpádot és mártír társait rehabilitálták, és tisztességgel újratemették.
A Brusznyai-emlékhangversenyen oboán Mitró Apolka és harsonán Kolozsvári Gábor, valamint a Mendelssohn Kamarazenekar és a város iskoláiból alakult Veszprémi Középiskolai Oratóriumkórus működött közre.