A veszprémi önkormányzat számára kiemelt fontosságú az itt élők véleménye, ezért minden nagy volumenű fejlesztési elképzelésnél párbeszédre hívják a lakosságot. “A sportuszoda nem csak egy városrész, vagy a veszprémiek számára fontos, hanem a környéken élőknek is” – vélekedett Némedi Lajos.
Elhangzott, az öt kérdésből álló kérdőívet három hét alatt közel kétezren küldték vissza az önkormányzat számára. Az alpolgármester kiemelte, korábban többször felmerült, hogy uszoda helyett strandot kellene inkább építeni a megyeszékhelyen, a beérkezett vélemények közül azonban mindössze 14 jelezte, hogy ez fontos lenne számára.
“A legfontosabb észrevétel, hogy a visszajelzők 99 százaléka igennel válaszolt arra a kérdésre, Épüljön-e új sportuszoda Veszprémben? kérdésre, vagyis nagy társadalmi támogatottságot élvez ez az elképzelés” – mutatott rá az alpolgármester.
A válaszadók 45 százaléka minden héten legalább egyszer látogatná az elkészült komplexumot, de közel 25 százalék hetente többször is, ami Némedi szerint azt jelenti, a működtetés finanszírozása ezzel nagy részt biztosított.
A konzultáció folyamán arra is fény derült, hogy a válaszadók közel egyhangúlag támogatják, hogy a veszprémi gyermekek 14 éves korukig tanuljanak meg úszni. A felmérés szerint a többség tömegközlekedéssel (43 százalék), illetve gyalogosan (32 százalék) közelítené meg a sportuszodát.
A helyszínnel kapcsolatban két ötlet kapott kiemelt figyelmet, “46 százalék a Veszprém Aréna közelében látná szívesen a sportuszodát, 44 százalék pedig annak örülne, ha a Jutasi úton lévő műfüves pálya mellett jönne létre” – ismertette az alpolgármester. Hozzátette: jelenleg az előbbi tűnik előnyösebbnek, hiszen az adottságok lehetővé teszik további komplexumok létesítését, amire egyébként már elképzelések is vannak, illetve a parkolás és a várható nagy forgalom is rugalmasabban kezelhető.
A következő hetekben mind a két helyszínnel kapcsolatban megvalósítási tanulmány készül, így április végére várhatóan döntés születik az uszoda helyszínével kapcsolatban. Ezt követi a tulajdonviszonyok tisztázása, 2016-ban a tervezés, a szükséges építési és szakhatósági engedélyek beszerzése, 2017-ben pedig a kivitelezés.