Hozzátette, hogy a felhasználási feltételeket a Belügyminisztériummal (BM) kötött támogatói okiratban határozzák majd meg. Az államtitkár felidézte, a kormány március 4-i határozatával már 67 önkormányzatot 244,7 millió forintos gyorssegélyben részesített annak érdekében, hogy a februári segélyeket, illetményeket, közfoglalkoztatotti béreket határidőre ki tudják fizetni. Ezt követően munkacsoport alakult, amely azt javasolta, hogy 84 önkormányzat azonnali, vissza nem térítendő támogatást kapjon, számukra mintegy 1,92 milliárd forintot hagytak jóvá.
A munkacsoport kormány számára készített felméréséből kiderül, hogy hány önkormányzatot, nemzetiségi önkormányzatot, önkormányzati társulást, önkormányzati gazdasági társaságot sújtott a brókerbotrány, hány önkormányzatnak, költségvetési szervnek volt számlája a DRB Bankcsoport tagjainál és milyen egyenleggel. A vissza nem térítendő támogatás összegét a felszámolás napján fennálló számlaegyenleggel megegyezően állapították meg. Azt nem vizsgálták, hogy az adott önkormányzat milyen gazdasági helyzetben van vagy a bennragadt forrás mit finanszíroz.
A vissza nem térítendő támogatásban nem részesülhetnek önkormányzati társulások, esetükben tovább vizsgálódnak, és elképzelhető egy harmadik kormánydöntés is - mondta Tállai András. Nem terjed ki az önkormányzati társaságokra, egyéb szervezetekre, egyházakra, alapítványokra sem, azokat az Országos Betétbiztosítási Alap (OBA) 30 millió forintig kártalanította.