A szív és a lélek diadala / MKB Veszprém KC - Reale Ademar 28:26 (14:13)

2009. február 15. 14:47
Óriási szívről, s hatalmas lélekről tanúbizonyságot téve legyőzte az MKB Veszprém KC együttese a spanyol Reale Ademart a Bajnokok Ligája középdöntőjének első mérkőzésén. A magyar bajnok végig kézben tartotta a mérkőzés irányítását, s már az első játékrészben ötgólos vezetésre tett szert. A félidő végén sajnos egygólosra olvadt a mieink előnye, sőt a szünet után a vezetést is átvette a spanyol gárda. A találkozó utolsó szakaszában azonban ismét a magyar bajnok akarata érvényesült: fantasztikus küzdelemben múltuk felül a rendkívül szívósan és szervezetten kézilabdázó vendégeket. Mocsai Lajos csapata győzelemmel adózott Marian Cozma emlékének.

Háromnegyed három előtt pár perccel pályára léptek melegíteni a csapatok. A veszprémi játékosok egytől egyig nyolcas számú, Cozma fényképpel ellátott mezben jelentek meg, a brutálisan meggyilkolt beállós emlékének adózva.

Tizenöt perccel a kezdés előtt már egy gombostűt sem lehetne leejteni az Arénában. A hangulat fantasztikus, zúg a "Mindenki szurkoljon rigmus".

A "B közép" arculata egységes: mindenki fekete felsőt visel, rajta pedig MKB Veszprém sál.

Lezajlott a csapatok bemutatása, azt követően pedig egyperces néma felállással fejezte ki gyászát a publikum. A spanyolok emlékplakettet nyújtottak át Marian Cozma emlékére. Szép gesztus.

Első félidő:

1' Elkezdődött a találkozó. A spanyolok indították útjára a labdát. Peric védi Stranovsky lövését.
2' Vujin gól. 1:0.
3' Itt a válsz is. 1:1.
4' Eklemovics emelkedik, 2:1. Nem sokáig örülhetünk, 2:2.
5' Peric véd fantasztikusan. Emberhátrányban vagyunk, Gált küldték ki 2 perce a játékvezetők.
6' Vujin ragaszt hatalmas bombát a spanyol k apuba. 3:2. Stranovsky ismét kiegyenlít.
7' Carou kiállítás, Vujin kihagyja a hetest. Peric hatástalanítja az ellenfél próbálkozását. Vastaps az Arénában.
8' Eklemovics mindenkit megver lábbal, 4:3.
9' Peric ezúttal lábbal véd a jobb alsó sarokba tartó lövést. Iváncsik gergő kihagyja a kontrát.
10' Egalizál a León. Gál gól, 5:4.
11' Peric lehúzta a rolót!!!
12' Először vezetünk kettővel. Bravó, Eklemovics. 6:4.
14' Sarmiento faraga hátrányból, 6:5.
15' Ilyés lő hálószaggatót, majd az ég felé mutat. 7:5.
16' Jól védekezünk, egy remek blokk után Iváncsik Gergő a gólszerző: 8:6.
17' Sarmiento ismét túljár az eszünkön, 8:7. Negyedszer is eredményes Eklemovics, 9:7.
18' Iváncsik Gergő lódul meg. 10:7. Mindenki talpon. Extázisban a csarnok.
19' Ismét jól blokkolunk.
20' Vujin felmegy a csarnok tetejébe és bevarrja. 11:7. Buntic lő csipő mellett. 11:8.
21' Ilyés kétszer indul, jöhetnek a hispánok, de kihagyják.
22' Eklemovicsot kell ápolni, de úgy tűnik nincs baja. Perez is pályán.
23' Fölé pattintja a játékszert a spanyol. Zúg a "Veletek vagyunk, veletek vagyunk". Eklemovics tarthatatlan, 12:8.
24' Törlés miatt áll a játék. A csarnok szinte felrobban a hangzavartól. A Reale Ademar időt kér.
25' Peric keresztezi a labda útját. Perez is feliratkozik a gólszerzők közé. 13:8.
26' Peric kirúja a labdát. Az ő nevét skandálja mindenki. Bicanic betalál. 13:9.
27' Kryvoshlykov lövése után feljönnek háromra. Mocsai Lajos is időt kér. 13:10.
28' Gál védekezik keményen, majd hetest adnak. Stranovsky higgadt, 13:11.
29' A szlovák válogatott balszélső akcióból is eredményes, 13:12.
30' Eklemovics pörgeti el a labdát pimaszul a kapus mellett, 14:12. Sarmiento lő a lefújás pillanatában, 14:13.

Második félidő:

31' Gulyás próbálta átlőni a spanyol falat, sikertelenül.
32' Egyenlíett a Reale Ademar. Minden kezdődhet elölről. Eklemovics ott folytatja, ahol az első játékrészben abbahagyta. 15:14.
33' Újra egyenlő, 15:15.
34' Vujin kisodródva is eredményes, újra nálunk az előny. 16:15. Két spanyol is lent maradt egy szerencsétlen ütközést követően.
35' Bicanic lökete talál utat Peric mellett. 16:16. Eklemovic a hátán cipeli az MKB Veszprémet, 17:16. (A nyolcadik gólját lőtte a klasszis irányító.)
37' Nagyon jól védekezünk. A közönség passzív játékot reklamál, majd Ilyést küldik ki 2 percre. Máris egyenlítenek, 17:17.
38' Eladjuk a játékszert. Átveheti a vezetést az ellenfél. Át is veszik, Stranovsky 17:18.
39' Perez sem céloz pontosan, de egy kontra végén Vujin mattolja az ellenfél kapusát. 18:18.
40' Bicanic gól, majd Perez villantja meg klasszisát, 19:19. "Zúg a Mindent bele, mindent bele"
42' Peric hárít egymás után kétszer. "Építők, építők" - skandálják a szurkolók. Stranovsky gólja után ismét ott az előny.
43' Perez briliáns, 20:20.
45' Iváncsik Gergő lövése vágódik le a blokkról, majd ismét PEREZ. Fantasztikus teljesítmény! 21:20. Gál hát mögött, gól. 22:20. Nem hiába, ez a védjegye.
46' Bicanic kap kétperces kisbüntetést, emberelőnyben támadhatunk. Carou löki meg a levegőben Perezt. Ez is két perc.
47' Alamo így is véd. Mi lesz még itt??? Jól védekezünk, majd ismét Eklemovics talál be. 23:20.
48' Elveszik a spanyoloktól a játékszert. A négygólos fórért támadhatunk.
49' Dadog a labda a veszprémi kezekben, Kryvoshlykov viszont belövi, 23:21. Vilovski is pályán.
50' Kettős kiállítás, nálunk Ilyés pihenhet két percig.
51' Buntic gondoskodik a veszprémiek vérnyomásáról. 23:22. Markovic a pályán. Iváncsik Gergő kanyarít, gól. 24:22. Lushnikov kisbüntetése.
52' Ismét Iváncsik Gergő villan. 25:22. A hátralévő időben már állva szurkolunk. Peric hárít!!!
53' Perez és Perez és Perez! 26:22.
54' A közönség Peric nevét harsogj. Nem érdemtelenül, ismét védett.
55' Stranovsky sem tud hibázni, 26:23. Micsoda izgalmak!?
56' Bicanic hozza közelebb csapatát, 26:24. Kell a gól, kell a gól!
57' Meg is van. Köszönjük, Uros Vilovski. 27:24. Hispán időkérés. Innen már meg kell nyerni, Cozmáért is!
58' Peric véd, de a spanyoloké a kipattanó. Buntic révén 27:25.
59' Markovic a elgjobbkor, 28:25. Lapcevic két perc. Bicanic gól, 28:26.
60' 52 másodperccel a vége előtt Mocsai Lajos kér időt. "Gyerünk gyerekek, az ország veletek" - skandálja a tömeg. Eladjuk a labdát, de Peric véd!!! VÉGEREDMÉNY: 28:26

A közönség Cozma nevét kiabálja, szünni nem akaró taps. A játékosok sírnak. A szurkolók is. Ilyés kimutat Cozma fényképre a kivetítőn. Szívszorító pillanatok. Mocsai Lajos egyesével gratulál játékosainak. Leírhatatlan érzelmek a Veszprém Arénában.

Férfi kézilabda Bajnok Ligája Középdöntő, III. csoport, 1. forduló:
MKB Veszprém KC–Reale Ademar León 28:26 (14:13)
Veszprém, 5000
néző. Vezette: Kohout, Novák (csehek)
Veszprém: Peric­-Gulyás, Gál 2, Lapcevic, Lushnikov, Ilyés 1, Iváncsik G. 4. Csere: Eklemovics 9, Vujin 5 (1), Perez 5, Vilovski 1, Markovic 1.
León:Alilovic-Krivoslikov 2, Buntic 3, Sarmiento 5, Castresana 1,Aguirrezabalaga 1, Stranovsky 6 (1). Csere: Álamo (kapus), Carou, Csernov, Bicanic 5, Aguinagalde 3, Ortigosa.
Az eredmény alakulása. 10. p.: 5:4. 14. p.: 8:6. 23. p.: 12:8. 39. p.: 17:18. 45. p.: 22:20. 54. p.: 26:22. 57. p.: 27:25
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 1/1

Győzelmével a csoport élére ugrott az MKB VKC.

Ezekben a percekben kezdődik a sajtótájékoztató. Mocsai Lajos oldalán a mérkőzés legjobbja, Eklemovics Nikola. A spanyol vezetőedző mellett Martin Stranovsky.

Romans Jordi Ribera:
Mindenekelőtt gratulálok a győzelemhez. Szeretném részvétemet közölni elhunyt játékosukért.  Ilyen közönség előtt nagyon nehéz volt kézilabdázni. A második játékrészben győzelmi esélyeink is voltak, de nem tudtuk megtörni a Veszprém védekezését. Javítanunk kell a 4-2-es védekezésünket is.

Martin Stranovsky:
Az első játékrészben nagyon jól működött a hazaiak védekezése. A második félidőben feljavultunk, de így is vesztettünk.

Mocsai Lajos:

Az elmúlt héten hat edzést tudtunk tartani. Gratulálok a León kulturált, kreatív, tudatos játékához. Nekünk az volt a célunk, hogy a tragédia után visszaadjuk a csapat hitét, egységét, küzdeni tudását. Ez jelentett számunkra a legnagyobb feladatott. Hihetetlen intelligens, jó lelkű játékosaim vannak. Ez a csapat túlvitte az életet a halál után. Sajnos ilyen eseménynek kellett történnie, hogy Cozma nagyságát megtudjuk. A mai napon egymásért közdöttünk, s a továbbiakban is egymásért fogunk küzdeni. Gratulálok a csapatomnak. Köszönöm a közönségnek azt a lélekerőt, amit adott a fiúknak.
Próbáltunk egész héten a munkába feledkezni. Azonban ezúttal egy egész más dologgal kellett konfrontálódni. Rendkívül eltérő érzelmekkel találkoztam egész héten. Abban biztos voltam, hogy fogunk tudni küzdeni. Életünk legmeghatóbb, legérzelmesebb meccsét játszottuk. Fantasztikus meccset játszottunk, minden tiszteletem a csapatomé. Az egész ország bízott bennünk, ez egy óriási jelentőségű dolog volt. A sport legnagyobb előnye, hogy hatalmas összetartó erőt tud kovácsolni idehaza és a határon túl is.

Eklemovics Nikola:
Nem tudtunk kellően készülni a héten. Ez a legnagyobb győzelmünk. Csak mi tudjuk, hogy min mentünk keresztül a héten. Rengeteg emóció volt meccs közben. Szakmáról nem is tudok mit mondani. Cozmáért jétszottunk. A srcáok megmutatták, hogy igazi sportemberek. Pályafutásunk legnagyobb győzelmét arattuk.