A Latinovits-Bujtor játékszín nézői társalgójában azt a gipsztáblát helyezték el, amely alapján annak idején a színház főépületén látható bronz emlékmű készült. A gipsz munka sokáig az igazgató irodájában kapott helyet, majd a színházi archívumba került, azonban úgy érezték, a Bujtor-Latinovits testvérpár nevét viselő épületben méltó módon lehetne a közönség számára is elérhetővé tenni.
Oberfrank Pál, a Petőfi Színház igazgatója kijelentette: fontos, hogy legyenek olyan emberek az életünkben, akikre fel tudunk nézni, akik irányt mutatnak nekünk. „Bujtor filmjei, bár első ránézésre talán nem tűntek olyan jónak, igazából mégis azok voltak, hiszen magunkra ismertünk bennük, rólunk szóltak, a mi világunkat, közvetlen környezetünket ábrázolták. Megálmodta ezeket a filmeket, megvalósította őket, és ezzel minket is arra biztat, hogy ne adjuk fel az álmainkat” – fogalmazott az igazgató. „Most a mi felelősségünk, hogy művészetet és kultúrát adjunk az embereknek, hogy hozzá és a testvéréhez is méltók lehessünk.”
Az ünnepi alkalomból átadták Zakar Gyöngyinek az Évad Nézője díjat. Az újonnan alapított kitüntetéssel eztán minden évben azt a nézőt jutalmazzák, aki az adott évadban a legtöbbször járt a színházban nagyszínházi, játékszíni előadásokon, gálákon, vendégjátékokon.
A díjazott elmondta, hogy szívesen jön a Petőfi Színházba, számára mindig ünnepnap az előadások napja.
A megemlékezésen a Petőfi Színház művészei mécseseket helyeztek el Bujtor István emléktáblájánál.