Forgóné Kelemen Judit, a Jobbik Magyarországért Mozgalom önkormányzati képviselője pénteken délelőtt a Fidesz veszprémi irodája előtt tartott sajtótájékoztatóján elmondta, hogy a pártja a Quaestor-botrány kirobbanása óta folyamatosan figyelemmel kíséri a történteket. Forgóné Kelemen Judit szerint tisztán látszik, hogy a kormány megpróbálja elkenni a politikai felelősségét ebben a kérdésben is. A Quaestor csődje óta terjengenek olyan információk, miszerint egyes, a Fideszhez közeli személyek a botrány kirobbanása előtt pénzt menekítettek ki a brókercégből. A Jobbik arra kéri a Veszprém megyei fideszes és KDNP-s képviselőket, polgármestereket és politikusokat, hogy tegyenek nyilatkozatot arról: ők és családtagjaik mentettek-e ki pénzt a Quaestor-ból a botrány kirobbanása előtt?
Forgóné Kelemen Judit, a Jobbik Magyarországért Mozgalom megyei képviselői és politikusai és közeli családtagjaik nevében arról nyilatkozott, hogy 2015. február 27 és március 9 között a Quaestor cégcsoportnál tartott megtakarításuk megszüntetésére vagy kivételére nem került sor, azt a cégcsoportból sem kézpénz, sem értékpapír formájában nem vették ki. A Jobbik nem is tartott pénzt az említett cégnél.
Forgóné Kelemen Judit szerint a botrány kirobbanása óta megszületett törvény is azt igazolja, hogy a Fidesz mindent megtesz annak érdekében, hogy ne derüljön ki az érintettsége ebben a kérdésben.
A Fidesz Veszprémi Szervezete az alábbi közleménnyel reagál Forgóné Kelemen Judit sajtótájékoztatójára:
Az Országgyűlés kedden a pénzügyi fogyasztóvédelem erősítése érdekében - az elmúlt időszak brókerügyei miatt - több ponton szigorította a pénzügyi szolgáltatók felügyeletére vonatkozó szabályozást. A parlamenti zárószavazáson az ellenzék ismét bebizonyította, hogy a csaló brókerek pártján áll, hiszen az MSZP, az LMP és a függetlenek, Kész Zoltán is, nemmel szavaztak a javaslatra, a Jobbik-frakció - és egy szocialista képviselő - pedig tartózkodott.Az Országgyűlés egy másik törvényben azt is elfogadta, hogy nem minősülnek többé banktitoknak a Quaestor –csoport Magyar Fejlesztési Bankkal kötött ügyleteire vonatkozó szerződések és iratok. A Buda-Cash ügyében a betétesek 96,5 százalékát kártalanították. A Quaestor ügyben 22 ezer kisbefektető kárrendezése történik, a fennmaradó 9500 embert a Fidesz által javasolt vagyonalapból kártalanítják majd. A törvényhozás és ezek az intézkedések több száz veszprémi családot érintenek!A Fidesz kiáll a magyar családokért! A bajba jutott embereket továbbra sem hagyja cserben.