Milyen részt vállal a HÖK a rendezvények szervezésében?
A PEHÖK kizárólag az operatív feladatokat látja el társadalmi szerepvállalás gyanánt. Évek óta szoros együttműködésben dolgozunk az Egyetemi Centrum Kft.-vel, ami száz százalékban belsős cég. A két szervezet tevékenysége tökéletesen kiegészíti egymást, az Egyetemi Centrum felel a rendezvény zökkenőmentes lebonyolításáért és ezek anyagi vonzatáért, a HÖK pedig - mint a hallgatókhoz korban és szemléletben is legközelebb álló szervezet – a hallgatók ízlésére szabja az eseményt.
Miért fontos, hogy belsős cég végezze a szervezést?
Elsősorban azért, mert a bevétel az egyetemen belül marad, ezáltal visszaforgatható és felhasználható a diákok javára, például egy tanterem felújítására, vagy egy projektor beszerzésére. Másodsorban azért, mert egy külsős céggel ellentétben nekünk nem a profit maximalizálása a cél, hanem az, hogy a hallgatók minőségi szinten tudjanak szórakozni és élményeket szerezzenek egyetemi éveik alatt.
Milyen biztonsági intézkedések voltak érvényben a gólyatábor ideje alatt?
A tábor teljes időtartama alatt megerősített biztonsági szolgálat figyelt a hallgatókra, ezen felül hármas beléptetési rendszer volt érvényben (gólyapóló, karszalag és személyre szabott badge névvel és szakkal ellátva). Minden patronálónak részt kellett vennie egy személyes beszélgetésen, ahol az öt fős bizottság a jelölt felelősségtudatát, motiváltságát és tanulmányi teljesítményét mérte, ezen felül feltétel volt az aktív hallgatói státusz.
Milyen eszközökkel méritek a hallgatók igényeit, honnan kaptok visszacsatolást?
Jól bevált módszerünk a kérdőívek készítése, illetve a szociális média nagyon megkönnyíti a hallgatók elérését, épp ezért minden fórumon bíztatjuk a diákokat, hogy mondják el a véleményüket. Az igényeket mindig a legmesszemenőbbig ellenőrizzük és elsősorban a negatívumokkal szoktunk foglalkozni, mert abból lehet meríteni, hogy következő alkalommal mit lehetne jobban csinálni.
Mik a tervek a jövőre nézve?
Szeretnénk nagyobb hangsúlyt fektetni a karrier tevékenységre, erre például jó alkalom lenne egy állásbörze, ahol a hallgatók és a cégek találkozhatnának egymással. Emellett a várossal is szeretnénk szorosabbra fűzni a szálakat, hiszen az egyetem már régóta öregbíti Veszprém hírnevét és reméljük, ez a jövőben is így marad. Összefoglalva egy olyan pezsgő, színvonalas és minőségi hallgatói életet szeretnénk biztosítani, hogy a diákok mindig büszkén és ezernyi emlékkel a fejükben gondoljanak vissza a Pannon Egyetemen töltött éveikre.
Szabó Virág