Kovács Zoltán, a Fidesz megyei elnöke megköszönte a rendőrség munkáját, kijelentve: az elmúlt hetekben, hónapokban tisztes helytállást tanúsítottak, tiszteletre méltó munkát végeztek.
A magyar kormány már 2014-ben jelezte az Európai Uniónak, hogy a migráns-helyzet problémát okoz majd. Európai lépés híján a kormány nemzeti konzultációt kezdeményezett, amelynek eredményeként az állampolgárok erős fellépést kértek a kormánytól. Miután közös európai fellépés nem történt, a helyzet tarthatatlanná vált. Magyarországra 192 ezer migráns érkezett, nagyrészt a zöldhatáron keresztül, illegálisan.
A magyar-szerb határ nincs lezárva, a határátkelőkön át lehet kelni, a jóhiszemű, valódi menekülteknek lehetőségük van beadni a kérelmüket. Sokan, akik beadták a kérelmüket, időközben elhagyták az országot.
Miután Görögország nem tesz eleget a dublini egyezményben foglaltaknak, Magyarország a szerb határon hármas védelmet: kerítést, ideiglenes drótkerítést és élőerős védelmet épített ki. Szervezett embercsempész-hálózat hozza ide a migránsokat, akik a szerb határon ellenállásba ütközve megtámadták a magyar határt. Miután nem jártak sikerrel, Horvátország felé fordultak, ahol egy nap alatt összeomlott a menekült-ellátási rendszer. A migránsok egy része a mohácsi térségben Magyaroszág felé indult, ezért Baranya és Somogy megyében is kihirdették a válsághelyzetet.
Szeptember 15. óta az illegális határátlépés és a határzár megrongálása is bűncselekmény, megerősített bírói apparátus dolgozik Szegeden a megnövekedett ügyszám kezelésére.
Ezek az emberek nem a szörnyű háború elől menekülnek, hanem a jobb élet reményében Németország, Dánia és Svédország felé tartanak. Magyarország 30 milliárd forintot költött határai védelmére, Európától kétmilliárd forintot kaptunk a helyzet kezelésére.
Kovács szerint a nyugati kormányok elszakadtak az állampolgároktól, nem kérdezik meg az emberek véleményét. Ha az unió a menekültkérdésre elköltött pénzt inkább a szír határ közelében lévő táborok fejlesztésére költené, az emberek a béke beálltával könnyebben térhetnének vissza a saját országukba.
Kérdésre válaszolva Kovács Zolán kijelentette: Veszprém megyében nem lesznek sem elkerített táborok, sem migránsok, ez a felvetés Jobbik megyei elnökének fejében született.