Győri Tamás, a Magyar Természetjáró Szövetség igazgatója közölte: egyebek mellett forráshelyszíneket újítottak fel, hidakat építettek és megújították a pecsételő helyeket. A legkiemelkedőbb fejlesztésük Galyatetőn volt, ahol kilátót és turistaházat építettek uniós forrásból. Olyan rendszert alakítottak ki, amely segíti a természetjárás továbbfejlesztését is.
Az Országos Kékkör egységesíti a három Kéktúrát, ezzel egy Európában egyedülálló, egységes kékjelzésű, 2550 kilométeres turistaút jött létre, amely körbejárhatóvá teszi az országot. Az uniós támogatással megvalósult 2,7 milliárd forintos fejlesztésről az igazgató hangsúlyozta: a projekt azért is nagy jelentőségű, mert a látványos eredményeken túl a természetjárás művelését, fejlesztését és karbantartását segítő átfogó rendszert hozott létre.
Újrafestették a jelzéseket, tízezer információs táblát helyeztek ki, turistaházak, esőbeállók, hidak, kilátók, források, pihenőhelyek épültek és újultak meg, kerékpáros útvonalakat jelöltek ki. Természetjáró kártyával többek között szállásokat, vendéglátóegységeket, kerékpárszervizeket vehetnek igénybe kedvezményesen a turisták.
A látványos fejlesztések között említette egyebek mellett a megújult Fancsikai kilátót, a Mátraalmáshoz közeli Rudolf-tanyát, a Bakonyban található Hubertlaki Turistaházat, a galyatetői ökoturisztikai túracentrumot és kilátót, a bajai kerékpáros és vízitúra centrumot. Elmondta, hogy tematikus kerékpáros és gyalogos útvonalakat is létrehoztak, többek között gönci barack elnevezéssel.