Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2026. május 8. Mihály
Veszprém
11°C
2026. május 8. Mihály
Veszprém
11°C

Megnyugodtak a kedélyek az egyetemen

2015. november 3. 11:34
Megérkezett a felsőoktatási államtitkár állásfoglalása a Műszaki Informatikai Kar nyáron megkísérelt kiválásával kapcsolatban.

Megkeresésünkre a Rektori Hivatal az alábbi tájékoztatást adta dr. Palkovics László állásfoglalásával kapcsolatban:

"Tekintettel arra, hogy a Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Kara által elindított leválási kezdeményezés adminisztrációja a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen is elindult, a kormány és a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia között egyeztetésre került sor.

Az egyeztetés eredménye alapján a döntésre jogosult miniszter a kar kiválási kezdeményezését nem támogatta.

A döntésre számítani lehetett, hiszen a kiválási elképzelés be sem került a nyáron a felsőoktatási államtitkár által bejelentett felsőoktatási átalakítások közé.

A Pannon Egyetemen már korábban megnyugodtak a kedélyek, a kar az intézmény keretei között stabilan és eredményesen működik, a kar személyi állományában jelentős változások nem történtek.

Utólag lehet azt mondani, hogy a Pannon Egyetem megerősödve került ki a kiválási kezdeményezés okozta felfordulásból, hiszen belső egysége erősödött, és a régió önkormányzataival és gazdasági szereplőivel is szorosabbra fűzte kapcsolatait.

A Pannon Egyetem eredményeinek elismeréseként értelmezhető, hogy a felsőoktatási tárca megbízta az intézményt a zalaegerszegi mechatronikai képzés átvételével. Emellett a nyáron az intézmény tudományos kutatási eredményei alapján a nemzetközi egyetemi rangsor előkelő helyére került, a hazai intézmények közül közvetlenül a nagy tudományegyetemek utáni pozíciót foglalja el."

Schöngrundtner Tamás
további cikkek
Angolból írásbeliztek ma az érettségizők közélet Angolból írásbeliztek ma az érettségizők Az angol nyelv írásbeli érettségi vizsgái csütörtökön 9 órakor megkezdődtek; középszinten 1147 helyszínen 47082, emelt szinten 296 helyszínen 29 084 vizsgázó tesz érettségi vizsgát angol nyelvből - közölte az Oktatási Hivatal (OH). tegnap 12:51 A honfoglalás és a reformáció is szerepelt a történelem vizsgán közélet A honfoglalás és a reformáció is szerepelt a történelem vizsgán A honfoglalás, a reformáció és a dualizmus is szerepelt a szerdai történelem érettségi feladatsorában – írta az Eduline.hu. 2026. május 6. 9:56 A gyerek hadd maradjon gyerek az iskolában is! – utánajártunk, mi zajlik a Budapest School Veszprém falain belül közélet A gyerek hadd maradjon gyerek az iskolában is! – utánajártunk, mi zajlik a Budapest School Veszprém falain belül Sokat hallani a hazai oktatási rendszer kihívásairól, ezzel párhuzamosan pedig az alternatív pedagógiai módszerek iránt is megnőtt a kereslet. Veszprém ebből a szempontból szerencsés helyzetben van, hiszen a helyi palettát olyan oktatási intézmény is színesíti, mint a Budapest School. Az ehhez hasonló újszerű iskolákat viszont még ma is számos sztereotípia lengi körül. Sokaknak idegenként hathat a szabadabb keret, az osztályzatok hiánya vagy tartanak a későbbi továbbtanulás vélt nehézségeitől. Kernya Ákossal, a veszprémi képzési hely tanárával beszélgettünk arról, mi történik valójában az épület falain belül, hogyan válik a tanulás valódi élménnyé, hogyan készítik fel a gyerekeket a jövő kihívásaira, miközben hűek maradnak filozófiájukhoz: a gyerek hadd maradjon gyerek az iskolában is! 2026. május 5. 14:11

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.