Ismét győzött, s már ötödik a BKC / Balatonfüredi KC–Mezőkövesdi KC 28:27(13:16)

2009. március 15. 10:36 // Forrás: dr. Király G. István
Fordulatos mérkőzősen győztek a Balaton-partiak a férfi kézilabda élvonalban a vendég Mezőkövesd ellen.

Úgy indult a meccs, hogy rögtön éreztük: ez nem lesz egy sétagalopp. Az ötödik percben egyenlítettünk és csak a tizedikben szereztük meg először a vezetést. Aztán három perc múlva már hárommal mentünk. Éppen kezdtünk volna hátradőlni, amikor azt hittük, hogy rosszul látunk. A tetemes vezetés nemhogy minket nyugtatott volna meg, hanem mi kezdtünk kapkodni. Ahelyett, hogy végigjátszottuk volna a támadásokat, futott volna körbe a labda, nem, mi elkezdtünk durrogtatni. Az elkapkodott lövésekből meg ment - a közben a pályára is lépő kövesdi edző, Rosta István vezérletével - a vendégcsapat. Miközben mi egyre inkább elsiettük a lövéseket, ők gólig játszottak. Nem egy, vagy három percig, hanem kerek tizenhárom percen át nem találtunk a kövesdi kapuba, miközben Szatyinak kilencszer kellett a hálóból kiszednie a labdát. 9:6-ról 9:15-re alakult az eredmény: teljes rövidzárlat! Nem lehet azt mondani, hogy ez, vagy az hibázott, sajnos mindenki hozzátette a magáét ehhez a gyászos tizenhárom perchez. Majd egy varázsütésre felébredtünk és három perc alatt négyet vágva felzárkóztunk és csak egy időntúli hetessel mehettek háromgólos előnnyel a pihenőre a vendégeink.

A szünetben megbeszélhették a dolgot a mieink az öltözőben, mert ha nem is sziporkázva, de a második félidőben küzdve-mászva befogtuk a nagyon lelkesen küzdő vendégeinket és tizenegy perc után újra vezetni tudtunk. De ez a Kövesd nem az a csapat, amely feladná, vagy megtörne. Nem hagytak ellépni minket, sőt hat perc múlva ismét átvették a vezetést. Felváltva estek a gólok és csak a véghajrára tudtunk ismét egy soványka góllal vezetni. Ezt is egalizálták, majd sikerült előnyhöz jutnunk, az ellentámadást kivédekezni és az utolsó percben előnynél támadni. Nem sikerült gólig játszani és a Kövesdnek maradt jó 15 másodperce az egyenlítésre. Szerencsénkre a nyolc gólig jutó Fekete keze ennél az utolsó lövésnél félrehordott, így nagy szerencsével, a véghajrát jobban bírva idegekkel, a sírból visszahozva miénk lett a két pont. Szívünk szerint a mi két pontunk mellett a szimpatikus vendégeinknek is adtunk volna egyet.

Budapest Bank férfi kézilabda liga, 22 forduló:

Balatonfüredi KC–Mezőkövesdi KC 28:27(13:16)
Balatonfüred, 800 néző. Vezette Kisfalvi,Péli
Balatonfüred: Szathmári–Tombor 5/4,Bakos D. 2, Kovács Gy. 8, Salamon 1, Kis Á., Pásztor 7/1.
Csere: Szabó I. (kapus), Németh L. 1, Frey 3, Lelkes, Horváth Sz. 1, Struhár.
Vezetőedző: Velky Mihály
Mezőkövesd: Szabó P.–Papics 4/1, Bécsi 4, Fekete 8/2 , Milicsevics 2, Rácz 1, Juhász 1.
Csere: Tóth K. (kapus), Bajorhegyi 2, Padla 1, Varga, Fülöp, Rosta 3, Molnár 1.
Játékos-edző: Rosta István
Az eredmény alakulása. 5. p.: 3:3. 13. p.: 9:6. 27. p.: 9:15. 29: 13:15. 35. p.: 15:16. 41. p.: 21:19. 48. p.: 23:24. 57. p.: 27:26 58. p.: 27:27
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 4/3