A jövőnk múlik azon, hogy beszélhetünk-e összefogásról, márpedig ha közös célról van szó, akkor feltétlen szükséges az együttműködés – mondta, majd hozzátette, hogy az ország erkölcsi állapota a tönkremenetel felé mutat. Ilyen körülmények közepette az elmúlt időszakban mégis eredményes tudott lenni a fórum, mert a feladatot mindegyik fél komolyan vette. A fórum működését több módon (például szórólapok kitöltetésével) is kontrollálták, s csakhamar mindenki előtt kiviláglott, hogy az összefogás nemcsak politikai, de munkahelyi, s legfőképpen családi szinten is elengedhetetlen.
A fórum tagjai számos egyéb tevékenységük mellett vállalták a folyamatos lakossági kapcsolattartást. Ennek érdekében létrehoztak egy könnyen hozzáférhető weboldalt, illetve terjesztették a fentebb említett kérdőívet (szórólapot), melynek segítségével felmérték, mitől is tartanak a leginkább a veszprémi lakosok. Ilyen volt például a szabálytalanul közlekedők megjelölése, de az utcai erőszak és a betöréstől való félelem is. A lakosság szerint további rendőri jelenlétre van szükség a közterületeken. Elsősorban a lakótelepeken, a belvárosban szeretnének több egyenruhást látni a megyeszékhelyen élők.
Az egyes szakterületek elemzői – dr. Rózsás János (Működtető, elemző munkacsoport), Kissné Hajdu Tímea (Biztonságerősítő munkacsoport), továbbá Laczkovich Lucia (Biztonságvédő munkacsoport) – arról számoltak be, hogy mindenütt partnerekre találtak, s ha valamelyik szervezettel, intézménnyel jártak a városban akár éjjel, akár nappal, azt tapasztalták, hogy a jelenlét eredményes. Ehhez persze olyan technikai fejlesztések is kellettek, mint az útgyűrűn és a csarnokban elhelyezett kamerák, a rendszeres ellenőrzések a közutakon és a szórakozóhelyeken, piacokon. Mindemellett az érintett csoportokkal (romák, hajléktalanok, diákok stb.) több alkalommal és fórumon is találkoztak, ahol nyíltabb kommunikációra, de még játékra, vetélkedőre is sor került.
A fórum a szülőkön is segíteni akarván megalapította a „Biztonságos szórakozóhely” díjat, ahol biztos, hogy a kiskorúakat nem szolgálják ki alkohollal, ahonnan biztos, hogy 22 óra után udvariasan hazaküldik. A megtisztelő címet (és a vele járó pénzjutalmat, valamint a biztonságot jelképező táblácskát) a Patrióta lokál (fotónkon tulajdonosa: Mitev Viktor) és a Bulvár szórakozóhelyek kapták.
Giczi Róbert megjegyezte, hogy vannak olyan városbeli szórakozóhelyek, ahol az éjszaka betérő 19-20 éves már öregnek számít. Vajon ezek a 13-15 éves gyerekek otthon nem hiányoznak senkinek? – kérdezte.
A fórumra meghívást kapott a „tiszteletbeli” rendőr, Bujtor István is, ám elfoglaltsága miatt Szeles József színművészt küldte, aki átadta a hallgatóságnak Bujtor üzenetét: „A becsület kapja vissza a becsületét!”