Dr. Lukács László György elmondta, a Jobbik három olyan témában indított konzultációt, amelyben a problémák megoldása már nem várhat 2018-ig, azaz a kormányváltásig. Az oktatás, az egészségügy és a korrupció három olyan “forró terület”, amelyben azonnali cselekvésre van szükség. Mint mondta, a mai veszprémi szakszervezeti találkozó is a lakossági konzultációt előkészítő szakmai konzultáció jegyében zajlott, ahogyan tegnap is, amikor a Magyar Gyógyszerészi Kamara vezetésével egyeztetett a párt Budapesten. Hangsúlyozta: azért fontos a szakmai konzultáció, mert bár világosak melyek a legégetőbb problémák az egészségügyben, mégis a dolgozók, a szakmai szervezetek, tudományos műhelyek tudják a leghatásosabb ellenszerét is a problémáknak, így ezeket egy magára valamit is adó pártnak meg kell hallgatnia és meg is kell értenie.
Rig Lajos kiemelte, a szakmai egyeztetés nagy részét a krónikus belgyógyászati és ápolási ágyaknak az egészségügyi rendszerről való leválasztásához köthető kormányzati törekvés, és az ezzel kapcsolatos intézményi és dolgozói aggályok töltötték ki. A várhatóan 18.000 ágy kisöprése az egészségügyi rendszerből a dolgozók körében is bizonytalanságot okoz, és az intézményvezetők már előre tartanak az egészségügyi és szociális funkciók felülről erőltetett leválasztásától. Ha Veszprém megyében végbe megy a szociális ágazat részére az ápolási és a krónikus belgyógyászati ágyak átadása, akkor a funkcióváltó kórházak, mint Tapolca és Zirc végnapjaikat fogják élni.
Ezen túl a képviselők áttekintették a szakszervezetekkel az egészségügyi szakdolgozók munkakörülményeinek kihívásait, illetve azt, hogy miként lehetne több forrást bevonni az egészségügybe, hogy valóban 21. századi ellátási körülményeket lehessen teremteni az intézményekben, amelyek egyszerre szolgálják a betegek és a dolgozók biztonságát, és alkalmasak a dolgozói elvándorlás vagy pályaelhagyás megakadályozására.