A tanulók ünnepi műsorában szó esett a Nemzeti dal megszületésének körülményeiről, amely 1848 márciusának örök hitvallásává vált; elhangzott egy részlet Kossuth Lajos szónoklatából, melyben kétszázezer katona és negyvenkétmillió forint megajánlására kérte a képviselőházat, továbbá több vers és ének is színesítette a programot.
Veszprém önkormányzatának képviseletében Brányi Mária alpolgármester intézett beszédet az emlékezőkhöz. Szerinte a márciusi történések nemcsak az új kezdet jelképeként, hanem a megélt tavasz nyitányaként is a nemzet tudatába vésődtek. 1848 tavasza és az azt követő másfél év döntő szerepet játszott a modern Magyarország megszületésében.
A Habsburgok uralma alatt a szabadság és függetlenség eszméje csendes, elfüggönyözött otthonokban és íróasztalok mélyén élt. A forradalom tette lehetővé, hogy a gondolatok tettekben is testet ölthessenek.
Az iskola előtt található Kossuth-mellszobornál koszorút helyeztek el az önkormányzat, illetve a Kossuth Lajos Általános Iskola vezetőségének nevében.