16. évadát kezdheti meg jövőre a Pannon Várszínház, amelyre a hagyományokhoz híven ismét öt bemutatóval készül a teátrum. „Ahogy eddig is, a szakrális és a profán között próbálunk egyensúlyozni, a jövő év különlegessége pedig, hogy egészen véletlenül teljes mértékben magyar évadot sikerült terveznünk” – árulta el Vándorfi László igazgató a pénteki sajtótájékoztató elején.
Elsőként Tolcsvay László, Müller Péter és Müller Péter Sziámi rockoperáját, a Mária Evangéliumát állítják színpadra, amelyet 25 évvel ezelőtt mutattak be először. A darab az Evangéliumban nem szereplő nézőpontból – Mária szemszögéből – igyekszik elmesélni a bibliai alaptörténetet, és a nő sokat vitatott szerepére reflektál. Tolcsvay László elmondása szerint annak idején azzal a céllal írták a darabot, hogy kifejezzék szeretetüket az édesanyák, az életükben fontos nőalakok felé, ez az üzenet pedig ma talán még aktuálisabb. Az előadásban Mária szerepét Füredi Nikolett játssza, közreműködik a Varidance együttes.
Novemberben kortárs ősbemutatóra készül a színház: Géczi János A bunkerrajzoló című könyvének adaptációját láthatja a közönség. A zenés életkonstrukció Likó Marcell, a Vad Fruttik zenekar frontemberének önvallomásaira, életének töredékeire épít, bemutatva, hogy a drog, az alkohol, a nihil poklán túl is van lehetőség. A produkció igazi kortárs csemege, tánccal, zenével, prózával és képzőművészettel.
A 2016-os év végén Rejtő Jenő poénjain nevethetnek a nézők: az abszurd humor magyar bajnokának színpadi műveiből összeállított zenés orfeum est a színház és a cirkusz világát idézi meg, az egyes darabokat pedig kuplék, bohóc-, artista- és táncszámok, valamint élő zene köti össze.
Ugyancsak önreflexív lesz a 2017-es év első bemutatója, A szabin nők elrablása című zenés vígjáték. A darabban a vándorszínészek sanyarú sorsa, a bohém és a civil élet összeütközése jelenik meg – közölte Szelle Dávid rendező.
A teátrum utolsó bemutatója igazi unikum lesz, hiszen zenés színpadon eddig még nem volt látható Molnár Ferenc ifjúsági regénye, A Pál utcai fiúk. A darabot Dés László és Geszti Péter írja, először novemberben fog debütálni a Vígszínházban, majd a vidéki helyszínek közül elsőként mutatja be a Pannon Várszínház. Dés László szerint Molnár könyve a legszebb hazaszeretetről szóló történet, így különösen nagy felelősség nyugszik a vállán, de a kezdeti megtorpanás után már szépen haladnak az előkészületekkel. A klasszikus alapmű egyébként ezúttal nem gyerek, hanem fiatal férfiak konfliktusaként szólal meg. Az előadás főszerepeit Szelle Dávid, György Rózsa Sándor és Szente Árpád Csaba játsszák, rendező-koreográfus Krámer György.