Az Urbanisztika Tanszék hallgatói a 2015/16-os tanévben kezdték a munkát. Helytörténeti előadásokon ismerhették meg városunk múltját. A jövőről is szó esett, a diákok betekintést nyertek a kilátásban lévő projektekre, tervekre.
A városnézés alkalmával a fiatalok maguk dönthették el, melyik helyszínben látnak potenciált, és az általuk tervezett épület funkciójáról is ők dönthettek. A város és a helyszínek megismerésére, valamint a az elemzések és a tervek kidolgozására egy félév állt a rendelkezésükre.
"2016 a fiatalok éve Veszprémben, így a városvezetés örömmel adott teret a hallgatóknak. Emellett tudjuk, milyen fontos az együttműködés,- a Pannon Egyetemmel való összefogásnak is nap mint nap látjuk az eredményét." – mondta el Brányi Mária alpolgármester.
Úgy véli, a műszaki egyetem tanulói olyan tervekkel és javaslatokkal gazdagították a királynék városát, amelyek nem csak a városvezetést, hanem magánembereket, vállalkozókat is megihlethetnek.
A tervezési folyamatokról és a kiállított művekről szakmai szemmel Lamos Péter, a Városfejlesztési Iroda vezetője beszélt. Az ő nevéhez köthető a kapcsolattartás a projekt teljes ideje alatt, illetve a közös munka megvalósulása.
Lamos Pétertől megtudtuk, hogy a hallgatók életében ez volt az első olyan félév, amelyben egy épületet elejétől a végéig megterveztek, tehát ebben a projektben a 3 év alatt megszerzett tudásuk is remekül megmutatkozik.
A munka során a fiataloknak még nem kellett építési szabályzatokat, szabályzási terveket és jogszabály-előírásokat figyelembe venniük, ami az irodavezető szerint azért lényeges, mert így garantálható a szellemi frissesség és a kreativitás.
„Habár ezek a tervek nem fognak megvalósulni, igyekszünk ötleteket meríteni és továbbgondolni az elképzeléseket, valamint szeretnénk erősíteni a kapcsolatot a fővárosi egyetemmel.” – mondta Lamos Péter.