Kirobbanása óta az Európai Unió rossz válaszokat ad a migrációs válság kezelésére. A kvótacsomag, az ezt elutasító országok pénzbüntetése és a családegyesítés megkönnyítése mind ezt példázzák- mondta Cser-Palkovics András a csütörtök esti fórumán, az Apicius éttermet megtöltő közönség előtt.
A népszavazás válasz lehet a kialakult helyzetre, ám ettől sokan félnek az Unió vezetésénél, hiszen ez rávilágít arra, hogy sokszor hoznak olyan döntéseket, amelyekben nem kérdezik meg az embereket- mondta.
Cser-Palkovics szerint nincs szánalmasabb annál, hogy vannak pártok, akik arra bíztatják az embereket, hogy ne menjenek el szavazni. „Ez a demokrácia mélypontja” - fejtette ki véleményét. „Akik ezt mondják, azért teszik, mert konkrét kérdésben nem akarnak véleményt mondani.” Ezt a polgármester szerint azok teszik, akik Brüsszel kezébe akarják helyezni a döntést. A fehérvári polgármester úgy látja, a legtöbb ember nem akarja a kényszerbetelepítést, még a baloldali szavazók sem, hiába támogatják a baloldali pártok a bevándorlást.
Az októberi népszavazás Cser-Palkovics szerint arról szól, hogy következő évtizedekben, kiket, és milyen feltételekkel fogad be az ország, ezért is fontos véleményt formálni, és szavazni, de a szabadságunkról, és értékeink megóvásáról is dönthetünk. „Ez nem pártpolitika, hanem nemzeti ügy.”
Úgy véli, a jelenleg kialakult helyzet kapcsán felmerül a kérdés, hogy miért jutott ilyen nehéz demográfiai helyzetbe Európa, amelyben migránsokkal akarják feltölteni az elöregedő társadalmat. "Hová lett a keresztény értékrend? Ha nem vonjuk le a következtetéseket a jelenlegi válságból, akkor összeurópai szinten se tudunk ezen változtatni.”
A multikulti eszménye hamis, ugyanis Európában több száz olyan no-go zóna és párhuzamos társadalom alakult ki emiatt, amelyekbe az őslakosok már alig-alig mernek bemenni a közbiztonság szinte teljes hiánya miatt-vélekedett.
A sok nehézségünk ellenére Magyarországon szabadon és biztonságban élhetünk, amely olyan érték szerinte, amelyet kötelességünk fenntartani a következő nemzedékek számára is. A politikus szerint akik mégis másként akarnak élni- célzott Németországra és Svédországra- azok vállalják a migránsok meghívásáért való felelősségüket, és ne akarják azt a magyarokra erőltetni.
A népszavazáson nem arról döntünk, hogy mi a véleményünk Orbán Viktorról, vagy Vona Gáborról, hanem arról, hogy megüzenjük Brüsszelnek, hogy a mi dolgainkban mi szeretnénk dönteni. „Ha érvényes lesz a népszavazás, annak politikailag és jogilag is lesz üzenete határon belül és kívül is”- mondta.