Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Robotteke és csillagles is lesz a Kutatók Éjszakáján

2016. szeptember 26. 15:12 // Forrás: Képek: Pannon Egyetem
Vállalatvezetési szimulációs checkpoint játékkal, a fáraók átkának megfejtésével, a Continental tesztautóinak vezetésével és még több tucatnyi izgalmas programmal várja az érdeklődőket a Pannon Egyetem a Kutatók éjszakájára szeptember utolsó napján három városban, korosztálytól függetlenül.

A rendezvény fő célja, hogy felkeltse az érdeklődést a kutatói pálya, a tudományok, ezen belül kiemelten a műszaki és természettudományok, illetve az egyetemen folyó oktatási-kutatási tevékenység iránt. Ennek szellemében számos tudományterületet érintő, izgalmas, érdekes előadásokon, kísérleteken és bemutatókon vehetnek részt a kíváncsi kicsik és nagyok. Idén is – hasonlóan a korábbi évekhez – valamennyi program látogatása ingyenes.

Nagykanizsán, az intézmény kampuszának fő épületében (8800 Nagykanizsa, Zrínyi M. u. 18.) a programok a KRAFT -„Jövőépítő pályázat” díjátadójával kezdődnek, majd interaktív turisztikai és informatikai játékokon, tudományos előadásokon játszva tanulhatnak a megjelentek, de látványos víztechnológiai, biológiai és kémiai kísérletekben, valamint csillaglesen is részt vehetnek.

Kőszegen az Európa Házban (9730 Kőszeg, Chernel. u. 14.) a Felsőbbfokú Tanulmányok Intézete és a Kőszeg Kampusz közös programja során az érdeklődők közérdeklődésre számot tartó, aktuális társadalmi/politikai kérdésekben hallgathatják meg neves társadalom- és politikatudósok véleményét.

Veszprémben az intézmény négy kara kínál rendkívül változatos programokat a látogatóknak az egyetem területén (8200 Veszprém, Egyetem utca 10.).

A Gazdaságtudományi Kar „Gazdálkodj okosan! - Vállalatvezetési szimulációs checkpoint játék középiskolásoknak” címmel gazdasági játékra hívja a középiskolásokat, amelyben izgalmas pénzügyi, menedzsment, közgazdasági, marketing, stb. feladatok megoldása során betekintést nyernek egy vállalat működésébe. A gazdasági játékra bármely középiskola tanulója jelentkezhet 4-5 fős csapatban. Az a csapat, amelyik a legtöbb pontot összegyűjti a játék során, osztálykép fotózást és könyvutalványt nyer.

A Mérnöki Kar „Nyitott Karral várunk! Szerezz Junior Mérnöki Diplomát a Mérnöki Karon!” címmel több látványos bemutatóra és laborlátogatásra invitálja az érdeklődőket. Lehetőség nyílik felszíni édesvizek apró ragadozóival és táplálékállataikkal megismerkedni, megfejteni a „fáraó több ezer éves átkát”, belesni egy madárodú belsejébe, benézni a pokol kapuján, robotokkal tekézni, de a résztvevők láthatóvá tehetik a misztikus sugárzásokat és kideríthetik, ki vezeti az önvezérlő járműveket. Emellett 19 órától dr. Németh Csaba egyetemi docens „A 2015-ös fizikai Nobel-díj háttere: neutrínók és a SNOLAB” címmel izgalmas előadást tart. A látogatók néhány kérdés helyes megválaszolásával Junior Mérnöki Diplomával gazdagodhatnak.

A Modern Filológiai és Társadalomtudományi Kar „Ismerd meg Önmagad!” című programja során egy egyszerű teszt kitöltésével és egy kapcsolódó módszer kipróbálásával a látogatók megtudhatják, mik az erősségeik, gyengeségeik, hogyan hoznak döntéseket, de fejleszthetik tanulási technikáikat és problémamegoldó képességüket is.

A Műszaki Informatikai Kar „Informatikusok éjszakája 2016 - mert az informatika nem csak a számítógépekről szól!” elnevezésű rendezvényén testközelből ismerkedhetnek meg a kar kutatásaival, laboratóriumaival a látogatók. Bemutatásra kerülnek a számítógépes látás korszerű technológiái, a villamosmérnökök világának érdekességei, bepillantást nyerhetnek a robotika laborba, megtudhatják, mi az informatika szerepe az egészségügyben, fény derül arra, hogyan fessük át a nappalinkat másodpercek alatt, és a Continental Automotive Hungary Kft. tesztautóin próbálhatják ki reakcióikat az érdeklődők.

vehir
vehir
vehir
vehir.hu
további cikkek
egyetem_koferencia-11
egyetem_koferencia-11
egyetem_koferencia-11
Tehetséggondozás, MI és módszertani kihívások az oktatásban A digitális tudás, a mesterséges intelligencia (MI) térnyerése és az informatikai tehetséggondozás is középpontba került az Informatikai Oktatási Konferencián (IOK 2025), amelyet a Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Kara és a HTTP Alapítvány közösen szervezett meg március 29-én, szombaton Veszprémben. tegnap 17:24
IMG_20240426_142515_0037
IMG_20240426_142515_0037
IMG_20240426_142515_0037
Kik a balatoni emberek 2025-ben? Vajon kik alkotják a Balaton társadalmát? Létezik még ez a közösség a közel tízmillió magyarországi ember között, vagy csupán a turisztikai desztináció statisztikai elemei az itt élő emberek? Tényleg olyan sikeres ez a régió, ahogy sokan tartják? Szántó Balázs, a Pannon Egyetem mesteroktatója ezekre a ritkán feltett, mégis aktuális kérdésekre kereste a válaszokat az egyetemen szervezett Balaton konferencián. 2025. március 25. 16:00
E98A8253
E98A8253
E98A8253
Nádasdy Ádám: A tudomány az tudomány, nem fér bele a szenvedély Március 19-én a Pannon Egyetem Humántudományi Kar Germanisztikai és Fordítástudományi Intézet konferenciájának plenáris előadója Nádasdy Ádám volt. A nyelvész, költő, műfordító „Nyers vagy modern, formális vagy dinamikus?” című előadására igen sokan voltak kíváncsiak, utána pedig mi is feltehettük kérdéseinket. Beszélgettünk vele fordításról, arról, lehet-e egy nyelvi változás jó vagy rossz, de szóba került például a mesterséges intelligencia is. Villáminterjú. 2025. március 24. 21:41
egyetem, koszoruzas-10
egyetem, koszoruzas-10
egyetem, koszoruzas-10
Március 15-i megemlékezés a Pannon Egyetemen A Pannon Egyetem ünnepélyes megemlékezést tartott az 1848–49-es forradalom és szabadságharc tiszteletére, amelyen kiemelkedő szerepet kapott a reformkor öröksége és a márciusi ifjak szellemisége.  2025. március 14. 15:20

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.