Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

A Fidesz szerint fizetett provokátorok zavarhatják meg az ünnepet

2016. október 20. 14:51 // Forrás: mti
Ellenzéki pártok és civil szervezetek közösen jelentettek be demonstrációt vasárnapra Budapesten. Kövesse a Vehirt a Google keresőben Válassza kedvenc forrásának, és előrébb kerülnek a híreink Beállítom

Ellenzéki pártok és civil szervezetek közös tüntetés keretében emlékeznek az 1956-os forradalomra, és tiltakoznak a kormányzati politika ellen vasárnap délután Budapesten, a Blaha Lujza térnél - közölte a demonstráció főszervezője, Székely Sándor, a Magyar Szolidaritás Mozgalom elnöke csütörtökön Budapesten, sajtótájékoztatón. Hangsúlyozta, azoknak a civil szervezeteknek és ellenzéki pártoknak, amelyek kampányt folytattak az október 2-i kvótareferendum előtt, közös gesztust kell tenniük: együtt is ki tudnak állni egy színpadra, és el tudják mondani, hogy "ebből elég volt". "Október 23-át illően meg kell emlékeznünk az 1956-os forradalom hőseiről, és azt is meg kell mutatnunk, hogy tudunk egymással együttműködni" - tette hozzá Székely Sándor.

Közölte, a Mossuk le a gyalázatot! címmel meghirdetett demonstráción a civilek részéről felszólal Bíró András alternatív Nobel-díjjal elismert civil aktivista, újságíró, Tóth Krisztina költő és Vajda Zoltán, az Új Magyar Köztársaság Egyesület elnöke. Székely Sándor jelezte, a Szolidaritás vezetőjeként ő is beszédet mond majd. A pártok részéről felszólal majd Bokros Lajos, a Modern Magyarország Mozgalom (MoMa) elnöke, Molnár Gyula, az MSZP elnöke, Gyurcsány Ferenc, a DK vezetője, valamint a Párbeszéd Magyarországért társelnöke, Karácsony Gergely. Varju László, a DK alelnöke a sajtótájékoztatón örömét fejezte ki, hogy október 23-án közösen emlékezhetnek civilek és pártok. Ugyanakkor sajnálatosnak nevezte, hogy mindez annak következményeként történik elsősorban, hogy "Orbán Viktor hatalmi arroganciája oda vezetett: mára nemcsak a sajtószabadságot, hanem a magyar emberek szabadságát is veszélyezteti".

A kormánypártok szerint ugyanakkor a baloldal fizetett provokátorokkal az 1956-os forradalom ünnepének megzavarására készül. Hollik István kereszténydemokrata országgyűlési képviselő a Fidesz és a KDNP véleményét ismertetve csütörtöki budapesti sajtótájékoztatóján úgy fogalmazott: miközben a jóérzésű emberek a hősökre, a szabadságért való bátor kiállásra szeretnének méltó módon emlékezni, sajnos olyan jeleket látni és hallani az elmúlt napokban, hogy a baloldal az ünnep megzavarására készül.

Jelezte: akik rendzavarásra készülnek, jó, ha tudják, ezzel a cselekedetükkel, kimeríthetik a garázdaságra való felbujtást. Határozottan kérjük, ezt fejezzék be - mondta, hozzátéve: biztos forrásból származó információik szerint a baloldal fizetett provokátorokkal akarja megzavarni az ünneplést. Hollik István nyomatékosan arra kért mindenkit, hogy tegyék lehetővé: méltó módon tudják megünnepelni 1956-os forradalom 60. évfordulóját.

vehir.hu
további cikkek
Radnai Márk a Tisza Szigetek kritikáiról és lemorzsolódásáról, a Közhang patformról és Navracsicsék kezdeményezéséről közélet Radnai Márk a Tisza Szigetek kritikáiról és lemorzsolódásáról, a Közhang patformról és Navracsicsék kezdeményezéséről Új víziót kell adni a Tisza Szigeteknek, találni kell egy olyan struktúrát, amelyben ezek a közösségek megőrizhetik szabadságukat, ugyanakkor a demokrácia jegyében be tudnak kapcsolódni bizonyos ügyekbe - mondta Radnai Márk, a Tisza országgyűlési képviselője a hétvégén a Tisza Szigetek országos találkozójának helyszínén, a Margitszigeten, ahol reagált a közösségen belüli kritikákra, sőt, még Navracsics Tiborék legújabb felhívására is - utóbbiról ráadásul nem teljes elutasítással beszélt. 2026. augusztus 24. 10:49 Navracsics: 'Tudjunk békésen egyet nem érteni!' közélet Navracsics: 'Tudjunk békésen egyet nem érteni!' Párbeszédet kezdeményez Magyarország jövőjéről és az elmúlt 36 év tanulságairól Navracsics Tibor, az Orbán-kormány volt közigazgatási és területfejlesztési minisztere és Ferencz Orsolya volt űrkutatási biztos. A Facebookon csütörtökön erről közzétett videóban a politikusok egy polgári demokrata társadalmi kezdeményezés elindításáról is beszéltek. A kezdeményezéshez már Porga Gyula, Veszprém polgármestere is csatlakozott. 2026. augusztus 22. 11:05 Baka András: 'Nem építhetjük az új Magyarországot a bosszúra' Baka András Baka András: 'Nem építhetjük az új Magyarországot a bosszúra' A magyar társadalom mély megosztottságát nevezte az elmúlt évek legsúlyosabb következményének Baka András köztársasági elnökké választása után tartott beszédében kedden a Parlamentben. 2026. augusztus 11. 17:56

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.