2024. április 20. Konrád, Tivadar
9°C
9°C

Nehéz feladat előtt férfi kosarasaink / Veszprémi Egyetem-Salgótarján 89-86 (21-17, 27-26, 24-20, 17-23)

2009. április 24. 19:56 // Forrás: ferfiskosar.hu, nport.hu
Három pontos előnnyel várhatja a Salgótarján elleni visszavágót a Veszprémi Egyetem férfi kosárlabda csapata a rájátszás elődöntőjében.

Férfi kosárlabda NB I/B., rájátszás az 1-8. helyért:
Veszprémi Egyetem-Salgótarján 89-86 (21-17, 27-26, 24-20, 17-23)
Veszprém, Vetési Albert Gimnázium. Vezette: Hartyáni, Balogh Gy.
Veszprém: Mérész, Szarvas, Bovánovics, Hidi, Pataki. Csere: Nagy R., Mándity. Edző: Molnár István.
Wamsler SE-Salgótarján: Volf, Wehner, Sebők, Gorszkij, Vavra. Csere: Hartvich, Kolarics. Edző. Dániel Tamás, Borisz Maljkovics.

Az nport.hu közvetítése

Első negyed:

1. perc: Wehner kétpontos kosarával indul a mérkőzés, amelyre Szarvas azonnal egy hárompontossal felel (3-2)

2. perc: A vendékenkél Volf és Vavra volt eredményes, a hazaiak részéről Pataki szépített (5-6)

3. perc: Egy vendég triplával és egy haza büntetővel módosult az állás (6-9)

4. perc: Gyors támadások végén Szarvas illetve Sebők talált a gyűrűbe (11-13)

6. perc: Szarvas és Sebők tovább folytatta párbaját (15-16)

7. perc: A csereként Mándity majd Bovánovics talált a gyűrűbe, eközben a vendégcsapat három támadást hagyott ki zsinórban (19-16)

8. perc: A vendékeknél Gorszkij használt ki egy büntetőt, a hazaiaknál Bovánovics duplázott újra (21-17)

10. perc: A negyed lezárárta előtt Mándity-ot kellett lecserélni sérülés miatt, az első negyedben már több pont nem esett (21-17)

Második negyed:

1. perc: Kimaradt vendégtámadás után Mérész duplájával módosult az eredmény (23-17)

2. perc: A vendégek kétpontosára a hazaiak duplán válaszoltak (27-21)

3. perc: Vavra a gyűrű alól, a hazaiaktól Szarvas büntetőből volt eredményes (31-25)

4. perc: A vendékeket Vavra viszi a vállán, még a veszprémieknél Szarvas köszönt be egy triplával (36-27). Dániel Tamás időt kért.

5. perc: Wehner köszönt be egy hárompontossal, miközben a hazaiak kétszer is rontottak (36-30). A Veszprém edzője is kikérte első idejét.

6. perc: Sebők egy büntetője apasztotta a különbséget (36-31)

7. perc: Több kimaradt hazai és vendéghelyzet után Hartvich volt eredményes, amire Szarvas ismét egy triplával felelt (39-35)

8. perc: Sebők két büntetőt értékesített, amelyre Mérész triplával válaszolt (42-37)

9. perc: Újabb vendégpontok Wehner révén. majd több kimaradt hazai támadás után Szarvas egy duplával alakította az eredményt (44-39)

10. perc: Sebők egy büntetője után Mérész talált a gyűrűbe, majd két vendégbüntető következett. Wehner egy büntetőt kihagyott, majd egy újabb szabálytalanságot követően kettőt értékesített (46-43). Az utolsó hazai támadást követően büntetőt dobhatott Mérész, amelyből mindkettőt érkékesítette (FÉLIDŐ: 48-43).

Mindkét csapat pontatlanul kezdett. A hazaiaktól Szarvas triplái, míg a vendégeknél Sebők Vavra és Volf pontjai révén alakult az eredmény. Kisszüntet után a veszprémiektől szinte csak Szarvas és Mérész gyártotta a pontokat, a salgótarjáni alakulatnál Wehner, Sebők illetve Vavra mellett Hartvich is betalált. A lefújás előtt ideges hangulat és sok hiba jellemeze a találkozót, amelyen a népes salgótarjáni szurkolótábor végig űzte-hajtotta kedvenceit.

Harmadik negyed:

1. perc: Duplával nyitották a második játékrészt a hazaiak, amelyre kettő kétpontos vendégkosár volt a válasz (50-47).

2. perc: Hartvich találata után Hidi szenfüles pontokat szerzett a gyűrű alól (54-49)

3. perc: Sebők újabb kétpontosára nem volt válasz, ezt követően Vavra köszönt be egy triplával (54-54)

4. perc: Hazai triplát követően ismét Sebők jó betörése ért újabb két pontot, amire egy hazai dupla volt a válasz. Hartvich és Pataki dobópárbaja végén 61-58-ra módosult az eredmény. Dániel Tamás, a vendégek edzője újra időt kért.

6. perc: Időkérés után túlcifrázott hazai támadás következett, majd Vavra hagyott ki egy ziccert a gyűrű alól. Pataki kosara után még büntetőből is betalált (64-58)

8. perc: Weher triplája után ismét Pataki volt eredményes, több kihagyott támadás után Nagy R. ziccere alakította az eredményt (68-61)

9. perc: Több vendégpontatlanság és fegyelmezetlenség után ismét Mérész növelhette a különbséget (70-61), így Dániel Tamásnak újra időt kellett kérnie. A két szurkolótábor hangpárbajában nincs ekkora különbség :o)

10 .perc: Egy elcsent labdával Pataki növelte csapata pontjai számát, amelyre a negyed utolsó másodperceiben Hartvich válaszolt (72-63)

Negyedik negyed:

2. perc: Az egyre keményebb mérkőzés utolsó negyedében másfél perc után a vendégek szereztek először pontokat (72-65), a válasz Szarvas triplája volt, majd Szabó Z. két duplája után az eredmény 75-69.

4. perc: Újabb vendégkosarak után (75-71) a fáradó hazaiak többet is hibáznak. Vavra büntetői után az eredmény 75-72.

5. perc: Újabb salgótarjáni kosár után (75-74) szintén egy hazai dupla a válasz (77-74). Szarvasnak sült el ismét a keze így a negyed közepén az eredmény 80-74.

6. perc: Sebők büntetőből, majd ziccerből volt eredményes (80-77).

7. perc: Sebők újabb duplája után (80-79) kikérte idejét a veszprémi csapat edzője is. Bovánovics kétpontosára nem volt válasz (82-79).

8. perc: Több kimaradt helyzet után ismét Sebők volt eredményes büntetőből (82-81). Válaszként Szarvas értékesített egy büntetőt (83-81). A rendkívül harcos Sebők dobása után kiegyenlített a salgótarjáni csapat (83-83).

9. perc: Hazai dupla után (85-83) egy kissé elszabadultak az indulatak a pályán, Sebők és Bovánovics akaszkotott össze. Előbbi fogta ellenfelét, utóbbi visszakönyökölt arcra. A veszprémi mindkét büntetőt értékesítette (87-83).

10. perc: Sebők ellenálhatatlan, újabb kiharcolt kettese után 87-85, majd két büntetőt is dobhatott, de csak az egyiket értékesítette (87-86). Az utolsó 15 másodpercben két büntetőt dobhatott Mándics, ám mindkettő kimaradt. Időkérés után az utolsó támadást a vendégek palánkja alól indíthatta a Veszprém, ez követően Mérész utolsó pillanatban szerzett kosarával kialakult a végeredmény. (VÉGEREDMÉNY: 89-86)

Nagyszünet után gyorsan ledolgozta hátrányát a Salgótarján, majd fej-fej mellett haladtak a csapatok, Sebők és Hartvich pontjai mellé azonban a hazaiak is szorgosan gyűjtögettek Pataki, Mérész és Bovánovics tartotta a szünetig a hazaiak minimális előnyét. Az utolsó tíz percben Sebők volt a legponterősebb, harcossága mellett az egész vendégcsapat szívvel-lélekkel hajtott, így egálközeli eredménynek szurkolhatott a tüdejét is kiordító B-közép. A végjátékban egyetlen hiba döntött, de a hátrány a visszavágón bőven ledolgozható.

A visszavágót május 2-án (szombat) 18 órától rendezik a Salgótarján otthonában.