A fórum előtt a Momentum alelnökét, Soproni Tamást kérdeztük.
„Azért jöttünk Veszprémbe, hogy megismerjenek minket, és mi is megismerjük az itteniek problémáit, és megpróbáljunk egy olyan szövetségre lépni a helyiekkel, akik túl tudnak emelkedni a jobb-bal megosztottságon.”
Soproni elmondása szerint a teljesítményelvűség, a szolidaritás és a pozitív nemzetkép az a három alapérték, amelyre építenének a jövőben.
A Momentum nem titkolt célja, hogy a jövőre esedékes választásokon minden körzetben indítanak jelöltet, 30 napon belül pedig meg is alakítják a veszprémi alapszervezetüket. „Pár hónap múlva már tudni fogjuk azt, hogy kik azok a vezetők helyben, akik várhatóan az egyéni választókerületek jelöltjei lesznek.”
„Szó nincs arról, se tárgyalás szinten, hogy akár most helyi politikust támogassunk. Velük nem beszéltünk. Vannak helyi arcaink, akik innen származnak, rájuk számítunk a hálózatépítésben. Az, hogy ők kit találnak helyben, az egy másik kérdés”
- mondta az alelnök arról, hogy támogatnának-e akár helyi politikust, például Kész Zoltánt, aki maga is részt vett a fórumon.
Az összejövetelen nem csak mi, hanem a résztvevők is kérdezhettek a Momentum tagjaitól. Arra a kérdésre például, hogy kik léphetnek be a jelenleg 143 fős pártba, válaszként elhangzott, hogy csak olyanokat vennének be, akik az ő értékrendjeik szerint dolgoznak, az elbírálást mindenkinél egyénileg tervezik. A párt a héten tette közzé alapszabályát, melyben az is szerepel, hogy nem léphetnek be azok, akik “olyan pártnak vagy más politikai szervezetnek tagja vagy alkalmazottja volt, amely a rendszerváltást megelőző kommunista diktatúra vagy egyéb önkényuralmi rendszer céljait szolgálta.” Ez konkrétan a Nyilaskeresztes Párt és a Magyar Szocialista Munkáspárt.
Természetesen felmerült a pénz kérdése is, hogy miként finanszíroznák magukat a jövőben. Soproni Tamás, és egy másik alelnök, Pottyondy Edina elmondta: a nolimpiás népszavazásra nagyjából 17-18 millió forintot kaptak magánemberektől, maga a kampány pedig 14 millió forintba került. Elmondásuk szerint távol van még 2018, a magánemberektől érkező felajánlások pedig biztosítékok arra is, hogy akár érdekcsoportok vagy oligarchák befolyásolják őket.
Garantálják továbbá azt is, hogy a pénz miatt nem fognak liberálisból jobboldalivá válni. Úgy vélik, akkor lehetnek tiszták, és átláthatóak, ha ügyeiket egy saját cégen keresztül intézik a jövőben.