Az egyik, a polgárok életminőségét érintő probléma az egészség, mely az egész országra kihat.
Veszprémet sem kerülték el a problémák, annak ellenére, hogy igyekeznek a nehézségeket leküzdeni, de nem tudnak eltérni az országos tendenciától. Egy igazi csoda lenne, ha nálunk rendben lenne az egészségügy. Az egész országban hasonló problémákkal küszködnek, ám Veszprém esetében egyediség, hogy a 16 pontos igényeket részben, az ígérethez mérten ki tudták elégíteni. Az egyik ilyen igény volt a KIRA rendszer bevezetése.
De még így sem valósultak meg az érdemi beruházások, mint például az ágymatracok fertőtlenítő kabinja, ami a legnagyobb tétel volt a költségvetésben.
Meg kell jegyezni, hogy a kórházban továbbra is krónikus a személyzethiány, és 9 osztályon, melyek a legtöbb betegségcsoportot felölelik, a rezidens hiány is. 150-200 fő a személyzetből folyamatosan hiányzik a kórházban, és ezzel függ össze, hogy a kórház is csak 82%-os ágykapacitással működik.
A személyzethiányt a vállalkozói jogviszonyok feltöltésével próbálják megoldani, mely a dologi kiadások között jelenik meg. Így háromszorosára növelik a dologi kiadást. Azzal sem számolnak, hogy az új diagnosztikai eszközök, melyek magasabb energiaigénnyel rendelkeznek, magasabb fenntartási díjat is magunk utána vonnak. Ezáltal növekszik kétszeresére a végső elköltött pénzösszeg.
A kormány országosan alulfinanszírozza és alultervezteti a kórházak és az egészségügy költségvetését, majd azt, hogy a hiányt kinek fizeti ki, szimpátia és érdekviszonyok alapján dönti el. Egy jó minőségű struktúra átalakítás igényére lenne szükség, melyben nem szerepelnek a magánérdekek. Amíg ezt nem lehet kiterelni a rendszerből, addig maradnak a finanszírozási hiányok is - érvelt Varga-Damm Andrea.
Ez lenne az első, melyet a Jobbik szeretne megvalósítani, melyhez hozzátartozik a hálapénz kivezetése is, amit törvényekkel nem, de jó struktúrájú ellátórendszerrel el lehet tüntetni.