Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2026. március 26. Emánuel
Veszprém
5°C
2026. március 26. Emánuel
Veszprém
5°C

Elhunyt Komlós Péter kétszeres Kossuth-díjas hegedűművész

2017. május 2. 11:12 // Forrás: mti
Életének nyolcvankettedik évében kedd hajnalban elhunyt Komlós Péter kétszeres Kossuth-díjas hegedűművész - tudatta a család kedden.

Komlós Péter 1935-ben született Budapesten. 1950 és 1956 között a Zeneművészeti Főiskolán tanult Zathureczky Ede tanítványaként, 1957-ben megalakította a Komlós-vonósnégyest, amely 1963 óta Bartók-vonósnégyesként szerepel.

Az Operaház koncertmestere volt 1960 és 1989 között, 1982-től a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola docense. Számos szólókörutat tett külföldön, majd vonósnégyesével is bejárta a világot, több hanglemezfelvétel készült vele.

Művészetét 1964-ben Liszt Ferenc-díjjal, 1970-ben Kossuth-díjjal ismerték el, 1981-ben kiváló művész lett, 1997-ben másodszor is elnyerte a Kossuth-díjat, ezúttal megosztva a Bartók-vonósnégyes tagjaival.

vehir.hu
további cikkek
Mesél az erdő – arborétumok művész szemmel kultúra Mesél az erdő – arborétumok művész szemmel A Művészetek Háza kétévente rendezi meg a Tavaszi Tárlatot, amelyen idén az arborétum tematikájára reflektáló műveket láthatunk. Dohnál Szonját, a kiállítás kurátorát kértük meg, segítsen eligazodni a sűrűjében, hogy a sok fa között megtaláljuk az erdőt. tegnap 17:39 Freddie: A saját tüzemből adok, de ettől nekem nem lesz kevesebb kultúra Freddie: A saját tüzemből adok, de ettől nekem nem lesz kevesebb Március 28-án Veszprémben, az Agóra Veszprém Kulturális Központ színpadán lép fel Fehérvári Gábor Alfréd, azaz Freddie, méghozzá a „Lélekbúvár – belső tűz” című országos turné részeként. Az est egy olyan koncertként épül fel, amelyben a dalok és a személyes gondolatok egymást erősítve jelennek meg. „Valami igazat, valódít adunk, mindenféle sallang nélkül” – fogalmaz a koncertről, amelynek középpontjában az önmagunkba vetett hit és a belső erőforrások keresése áll. 2026. március 23. 0:25 68 emberrel 27 órányi izgalmas beszélgetés egy kötetbe sűrítve kultúra 68 emberrel 27 órányi izgalmas beszélgetés egy kötetbe sűrítve A képernyőről a lapokra költözött a veszprémi StúDió podcast. Dióssy László és Wéber László népszerű beszélgetőműsorából a páros kiválasztott 68 „megkerülhetetlen” embert, akiknek az interjúit kötetbe foglalták. A péntek délután a Betekints Hotelben tartott bemutatón több érdekes és olykor megmosolyogtató kulisszatitkot is felfedtek a szerzők a könyvről. 2026. március 21. 13:11

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.