Vándorfi László színházigazgató tartott sajtótájékoztatót az idei színházi évadról hétfő délelőtt a veszprémi Hangvillában.
Mint elmondta, az idei évben öt nagyszínházi premiert láthatott a közönség, melyeket a sokszínűség jellemezte:
Tolcsvay László és Müller Péter Sziámi Mária evangéliuma című rockoperáját a Varidance együttesel közösen vitték színre.
A bunkerrajzoló zenés ősbemutató volt, amely Géczi Jánosnak a Vad Fruttik zenekar frontemberéről, Likó Marcellről megjelent azonos című könyvén alapult. Az igazgató kiemelte, hogy ez a darab újrafogalmazta "színházi arcukat", hiszen kortárs szerzőkkel és témákkal foglalkozik összművészeti megközelítésben.
A "Színház az egész." című zenés orfeum-kabaré Rejtő Jenő kabarétréfáira épült - mint Vándorfi László fogalmazott - a tér és idő viszonylagosságát érzékeltető színházi megoldásokat felvonultatva.
Idei bemutató volt még A szabin nők elrablása című komédia a színház színművésze, Szelle Dávid rendezésében, valamint A Pál utcai fiúk musicalváltozata Dés László, Geszti Péter és Grecsó Krisztián feldolgozásában.
A jövő évadról elmondta, szélesebbre húzzák a műfajiság határait. A következő évben kevesebb előadás várható, az idei 216 helyett, csak 176. Újdonság az is, hogy jövőre nem mutatnak be új mesedarabot sem.
Vándorfi László úgy vélte, hogy egyre erősödik a Pannon Várszínháznak a színházi közéletben elfoglalt helye. Hozzátette, hogy feladatuknak tartják a tehetségnevelést is, melynek sikerét mutatja, hogy többen is bekerültek a művészeti felsőoktatásba az itt indult fiatalok közül.
Az igazgató szerint Veszprém mindhárom színháza legitim, és közfeladatot lát el. Úgy látja, rendkívül nehéz bekerülni az állami támogatási rendszerbe, 5 éve nem kapnak támogatást, ami összesen 550 millió forint hiányt jelent. Ebből pótlásként utólag 30 millió forintot kaptak. „Ezt munkával és forrásokkal pótolni nehéz”-mondta, majd kiemelte, hogy a következő évben „minden ajtót döngetni fognak”, hogy pénzhez jussanak az államtól.
Az évadzárón közönségszavazatok alapján kiosztották a legkedveltebb színészeknek járó elismeréseket is. A harmadik Szente Árpád Csaba, a második Szelle Dávid, az első pedig Molnár Ervin lett. A közönség szerint az idei legjobb előadás a A Pál utcai fiúk volt, ezt követte A bunkerrajzoló. A szakmai értékelés alapján az évad színésze Szelle Dávid és Lenchés Márton lett.
Krámer György koreográfus összművészeti díjat kapott. Rajta kívül a titkárság dolgozói valamint Regovics Zsuzsanna énektanár vehetett át elismerést.