Előkészítő foglalkozásokon csoportmunkában feldolgoztuk a különböző napok látnivalóit. Erdély történetét, földrajzi, gasztronómiai és kulturális értékeit. Énekórán megtanultuk az ősi és az új Székely Himnuszt. Ellátogattunk a Néprajzi Múzeumba és a Mi Magyarok kiállításra.
Erdélyi kirándulásunk alkalmával megcsodálhattuk a Királyhágó, a Gyimesek, a Hargita, a Békás-szoros természeti szépségeit, a Gyilkos-tó, a Szent Anna-tó csillogó vizét, a mohos tőzegláp érdekes biokultúráját. Utunk során érintettük a Maros és a Körös forrásvidékét. Láthattuk a kis erecskét, mely gazdag folyóvá duzzad hazánk területére. Fejet hajtottunk Nyergestető, Mádéfalva, és Gyimesbükk áldozatai előtt. Találkoztunk moldvai csángó gyerekekkel, akik árván, vagy távol szüleiktől a nyomor elől menekülve otthonban nevelkednek. Hidegségpatakán ellátogattunk egy gyimesi csángó családhoz, akik bemutatták népviseletüket, táncaikat, szokásaikat. Sepsiszentgyörgyön találkoztunk testvériskolánk diákjaival, akikkel közösen megemlékeztünk Váradi József 1848/49-es honvédről, majd a székely gyerekek bemutatták nekünk iskolájukat. Koszorút helyeztünk el Tamási Áron és Orbán Balázs sírjánál. Megnéztük Parajdon a sóbányát.
Programjaink alkalmával megismerhettük a székely embereket, nyelvjárásukat, hagyományaikat és humorukat. Az ötnapos hosszú utazás után fáradtan, de élményekkel gazdagodva, jókedvünket megőrizve érkeztünk haza Veszprémbe.
Kalmár Cecilia, a Báthory iskola tanára