Gerebics bronzérmes a kairói világkupán

2009. május 6. 20:44 // Forrás: index.hu/MTI
A balatonfűzfői sportlövú harmadik helyen végzett a dupla traposok között a kairói koronglövő Világkupa-versenyen.

A viadal honlapja szerint a világbajnoki ezüst- és bronzérmes magyar sportlövő az alapversenyben a 150 korongból 136-ot talált el, így az ötödik pozícióból kezdhette meg a hatos finálét. Az 50 korongos döntőben aztán Gerebics kiválóan célzott, 46 találatával a legjobb volt, s ezzel feljött a harmadik helyre.

Vasvári Erzsébet szakágvezető az MTI-nek elmondta, hogy azért örül különösen Gerebics kairói sikerének, mert a szövetség nehéz anyagi helyzete miatt nagyon zaklatott hónapok állnak mögötte. Sokáig az is kérdéses volt, hogy részt vehet-e a viadalon, melyre végül kísérő nélkül, de többek között a Magyar Olimpiai Bizottság gyorssegélyének köszönhetően el tudott utazni.

A kiváló olimpikon a verseny előtt a vehir.hu-nak adott exkluzív interjút, amelyben beszámolt komoly anyagi problémáiról.