14°C
14°C

Veszprémben nyert a Füred / Balatonfüredi KC - Debreceni KSE 34:21 (18:11)

2009. május 6. 21:09 // Forrás: dr. Király G. István - balatonikc.hu
13 góllal verte a balatonfüredi kézilabda csapat a Debrecent a Március 15. utcai sportcsarnokban.

Ismét nagy gólkülönbségű győzelmet aratott a Balaton parti gárda. Pedig a veszprémi "hazai" pályán nehezen lendültek bele a játékba a fürediek. A DKSE az 5. percben 3:1 re vezetett és a füredi egyenlítés ellenére a 13. percben újra a vendégek vezettek. Ekkor megrázták magukat a hazai gólfelelősök és először sikerült gólokkal elmenniük. Az utolsó tíz percet aztán megnyomták a fürediek és az igen nagy kedvvel játszó Tombor góljaival hétgólos előnnyel vonulhattak pihenőre.

A második játékrész elején folytatódott a füredi örömjáték és a hetedik percben tizet számolhatott a vendégekre a lelkes balatoni publikum. A vendégek nem adták fel és Rédei, valamint Pálos kihagyott hetesei ellenére hármat lefaragtak a hátrányukból. Aztán Tombor 11. és Pásztor 7. góljával ismét egy tizes lett a két csapat dobott góljai között. Bár Tombor rafináltan dobott hetesét Djordjevics semlegesítette, a többiek egy 5:1-es hajrával megkoronázták a napot.

Budapest Bank férfi kézilabda liga, rájátszás az 5-8. helyért:
Balatonfüredi KC-Debreceni KSE-Airport 34:21 (18:11)
Veszprém, Március 15. úti csarnok, 600 néző. Vezette: Nagy F., Turóczy
Balatonfüred: SZATHMÁRI - TOMBOR 11 (2), KOVÁCS GY. 3, Horváth R., Kis Á. 1, PÁSZTOR 9, SALAMON 4. Csere: SZABÓ I., Szász (kapus), Lelkes 1, Horváth Sz., Frey J. 3, Bakos D. 2, Bakó. Vezetőedző: Velky Mihály
Debrecen: DJORDJEVICS - Mezei, RÉDEI 5 (1), Ambrus 2, VISNYEVSZKI 6, Juhász 2, Pálos 2. Csere: Vlcsko (kapus), Csikós, Hornyák 1, Pető, Lókodi 3 (1), Darvay, Gúnya.
Vezetőedző: Kovács Mihály
Az eredmény alakulása. 5. p.: 1:3. 12. p.: 6:5. 13. p.: 6:7. 21. p.: 11:7. 27. p.: 16:11. 38. p.: 22:12. 43. p.: 23:16. 52. p.: 29:19
Kiállítások: 2, ill. 2 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 4/2