17°C
17°C

Vereséggel búcsúztak a veszprémi lányok

2009. május 17. 12:36 // Forrás: Magyar Röplabda Szövetség
3:1-es vereséget szenvedett a fővárosban a Veszprémi Egyetemi SC a női röplabda bajnokság rájátszásának utolsó fordulójában.

Azonnal magához ragadta a kezdeményezést a házigazda, és gyorsan elhúzott (4:0). Szelle Dóra vezérletével zárkózott a Veszprém, de az első szett első technikai szünetében ismét néggyel vezetett a Palota (8:4). A rövid pihenő után Oláh Vivien pillanatai következtek, a fővárosiak játékosa rendkívül hatékonyan támadott, néhány perc alatt négy pontot ütött. Kovács Anikó kiváló nyitásainak köszönhetően ismét csökkentették a különbséget a bakonyiak, sőt amikor Környei Dóra megszerezte első pontját, Szalayné Sebők Éva időt kért, mert már csak kettővel vezetett együttese (13:11). A folytatásban állandósult a két-hárompontos Palota-vezetés. Egyre színvonalasabb volt a játék, kevés hibát vétettek a játékosok. Néhány figyelmetlenség persze előfordult, leginkább veszprémi oldalon, ezért nem tudott egyenlíteni a vendégcsapat (22:18). Chován Ágnes ásznyitásával jutott játszmalabdához a házigazda, Oláh Vivien sokadik remek ütése pedig lezárta a szakaszt (25:19, 1:0).

Keppel Barbara centerblokkjával szerzett vezetést a fővárosi együttes a második részben, de a VESC kisvártatva fordított (2:3). Oláh Vivien ismét elkapta a fonalat, pontjaival gyorsan fordított a Palota, s amikor Chován Ágnes megint ászt szervált, már négy volt közte (8:4). A bakonyiak a technikai szünet után sem tudtak mit kezdeni Chován kiváló nyitásaival, a különbség egy újabb védhetetlen Oláh-bombát követően tízpontosra nőtt (14:4). Szelle Dóra törte meg a vendégek rossz sorozatát, de ekkor már túl nagy volt együttese hátránya, esély sem volt az egyenlítésre. Összekapta magát a Veszprém, Kovács Anikó mezőnyben és támadásban is jól teljesített, de az ő pontjai is csak arra voltak elegendőek, hogy tízen belül maradjon csapata (20:13). Hosszú, eseménydús, látványos labdamenet végén Keppel volt eredményes, a szettet Valasik Marietta ütése zárta (25:18, 2:0).

Keppel a harmadik felvonásban is hatékonyan támadott (6:1), de jó csapatmunkával hamarosan felzárkózott a Veszprém (6:5). Oláh Vivient a második periódus közepén, tízpontos előnynél lecserélte Szalayné, s amikor a harmadik szettben visszatért, nehezen lendült újra játékba. Az első technikainál a VESC vezetett (7:8), s a szünet után Kovács Anikó, és az egyre jobban teljesítő liberó, Zsoldos Edina vezérletével tovább növelte előnyét (7:11). Oláh Vivien ütéseit rendre hatástalanították a vendégek, ez volt a sikerük titka. Ebben az időszakban egyre többet hibáztak a csapatok, a hazaiak rendkívüli lelkesedésüknek köszönhetően felzárkóztak (17:18), de a végjátékban ismét rontottak néhányat (18:22). Megint feljött a Palota (21:22), a legvégén is szoros volt az állás (23:24), de a helyzet nem változott, szépített a Veszprém (23:25, 2:1).

Küzdelmes volt a negyedik játszma eleje is, vezetett a Veszprém, de a technikait követően elléptek a hazaiak (10:7). Újra magabiztosan, kevés hibával röplabdázott és irányította a játékot a fővárosi együttes, a bakonyiak viszont túl sokat rontottak, így nem volt esélyük felzárkózni. Tízpontosra nőtt a differencia, Keppel Barbara blokkjával ért véget a meccs, a Palota szép győzelemmel zárta a szezont (25:14, 3:1).

NB I Liga, nők, rájátszás a 9–12. helyért, 6. (utolsó) forduló
Palota-Böllhoff–Veszprémi Egyetemi SC 3:1 (19, 18, –23, 14)
Rákospalota, 100 néző. Játékvezetők: ifj. Szabó P., Prukner
Palota: Balogh B. 6, Péter 6, Chován 15, Keppel 17, Oláh V. 23, Valasik 3.
Csere: Balogh D. (liberó), Kása E., Örsi. Edző: Szalayné Sebők Éva
Veszprém: Benedek 4, Bodnár R., Szelle 10, Kovács A. 22, Környei 11, Jezerniczki 5.
Csere: Zsoldos (liberó). Edző: Oláh János

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 8:4, 15:12, 19:17, 23:19. 2. játszma: 8:4, 15:5, 19:10, 23:16. 3. játszma: 7:8, 11:15, 17:18, 18:22, 21:22. 4. játszma: 8:7, 15:10, 19:11, 23:13

Edzői értékelés

Szalayné Sebők Éva: – Kicsit hullámzóan, sok hibával játszottunk, de jó meccs volt, a végén fegyelmezettek és lelkesek voltunk. Gratulálok a lányoknak az egész éves teljesítményükhöz, nagyon büszke vagyok rájuk!
Oláh János: – Köszönöm szépen a lányoknak az elmúlt félév munkáját! Jó pihenést kívánok mindenkinek!