10°C
10°C

Nyert az üldöző, s az üldözött is

2009. június 1. 11:52 // Forrás: kisalfold.hu, nb3.hu, vehir.hu
A Veszprém hazai pályán 3-1-re verte a Mosonmagyaróvárt, a Hévíz pedig idegenben diadalmaskodott a Sárvár ellen.

Gyors veszprémi góllal kezdődött a mérkőzés, majd a félidő derekára az MTE kiegyenlítette a játékot, Szabados gólját a játékvezető téves ítélete miatt nem adta meg. Fordulás után az egy gólos előnyét a Veszprém gyorsan megduplázta, majd Kardos szépítése után az MTE az utolsó 20 percet végig egykapuzta. A Veszprém nagy nehézségek árán tudta begyűjteni a három pontot.

NB III. Bakony-csoport, 28. forduló:
Veszprém FC–MTE 1904 3-1 (1-0)
Veszprém, 250 néző. Vezette: Tóth Norbert
Veszprém: Varga T. - Fehér, Pálfi, Foki, Cseresznyés, Garai, Soós, Babos, Tatai, Czvetkó (Csordás), Marosvölgyi (Weibel). Edző: Orbán Tamás, Pető Tamás
MTE: Antal - Vinter (Balázs), Gardó, Hannich (Régi), Tóth N. (Szabados M.), Smatovich, Török, Kertész, Kovács, Szabó, Szabados G. Edző: Hannich Péter.
Jók: Pálfi, Tatai ill. Gardó, Török.

A mérkőzés rövid krónikája

7. p.: Soós 13 méteres lövése kipattant a kapufáról és a labdára mozduló Marosvölgyi 5 méterről az üres kapuba pofozta. 1-0.
22. p: Szabó elhúzta a kifutó kapus mellett a labdát, majd az üresen álló Smatovichhoz passzolt, aki 6 méterről nem hibázott. A játékvezető meglepetésre les címén visszavonta a gólt.
50. p.: Babos szögletét Pálfi senkitől sem zavartatva 5 méterről a hálóba fejelte a labdát. 2-0.
60. p.: Török szögletét Gardó Foki kíséretében a hálóba fejelte. 2-1.
72. p.: Kertész beadását Foki kézzel leütötte, a játékvezető meglepetésre nem fújt tizenegyest.
91. p.: Szabót a játékvezető reklamálásért kiállította.
93. p.: A teljesen kitámadó MTE ellen Veibel egyedül kilépett és 8 méterről Antal mellett a hálóba lőtte a labdát. 3-1.

Orbán Tamás: - A tavasz egyik legnehezebb mérkőzésén vagyunk túl szerencsésen.
Hannich Péter: - Egyszer kíváncsi lennék arra, hogy ilyen mérkőzés után mit ír a játékvezetői ellenőr.