Április 24 és 26 között rendeznek idén is Műszaki Kémiai Napokat a Pannon Egyetemen. A közel ötven éves múltra visszatekintő konferenciasorozat témái a vegyészmérnöki és biomérnöki tudományok hagyományos területein kívül felölelik a funkcionális nano- és mikroszerkezetű anyagok kutatását, a bioanalitikát és a bionanotechnológiát is.
-A kémiai napok mindig is jó hírét vitték az egyetemnek, és Veszprémet az alkalmazott kémiai és műszaki kutatások fővárosává tették Magyarországon. A konferencia mindig odafigyelt arra, hogy lehetőséget nyújtson a fiataloknak is, most sincs ez másképp. A Pannon Egyetem megfelelő helyen kezeli ezt a konferenciát, és a jövőben is biztosítani fogja ennek megrendezését – mondta kedd reggeli nyitóbeszédében Szalai István, a konferenciát szervező mérnöki kar dékánja.
Gelencsér András rektor szerint a veszprémi Pannon Egyetem történelme során végig megőrizte a kutatás iránti elkötelezettségét, ami többek között segítette abban, hogy a szerkezeti átalakulások után az intézmény megőrizze a szellemi potenciálját és olyan élen járó programokat tudjon elindítani, ami az egyetem hírnevét öregbíti. A hazai intézmények közül a Pannon Egyetem stabilan őrzi hetedik helyét, ami azt jelenti, hogy a nagy tudományegyetemek és a SOTE tud tudományos rangsorban a PE elé kerülni- mondta.
Brányi Mária alpolgármester szerint az, hogy egy nemrégiben kijött felmérés Veszprémet a második legélhetőbb magyarországi városnak nyilvánította, az egyetemen folyó munkának és tudományos életnek is köszönhető. „Büszkék vagyunk, hogy a kiművelt emberfők számában országosan ranglista vezetők vagyunk. A felsőfokú végzettségűek száma arányaiban országosan Veszprémben a legmagasabb”-fogalmazott. Az itt folyó magas színvonalú munkát az alpolgármester szerint az is jelzi, hogy nemrégiben 700 millió forintos állami támogatást kapott az egyetem kutatás-fejlesztésre.