Markovszky György, a megyei kamara elnöke az ünnepségen kijelentette: a szakoktatás végre sínen van, lezárult az intézményrendszer átalakulása, most már az állandóságnak kell érvényesülnie. Problémának tartja, hogy a szakmák presztízse elveszett, négyes tanuló már nem akar szakképzési intézményekbe menni. Pedig akik fiatalon megismerkednek a szakmákkal, azok behozhatatlan előnyre tesznek szert azokkal szemben, akik csak huszonévesen gondolnak sort kerítene erre. Kiemelte: a díjazott diákok példaképek lehetnek az őket követő generáció számára.
Sövényházi Balázs, az agrárkamara megyei elnöke arról számolt be, hogy a mezőgazdaságot is sújtja a munkaerő-hiány, pedig már azt sem lehet elmondani, hogy ne lenne meg az anyagi megbecsülése a munkának.
Bihall Tamás, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara oktatásért és képzésért felelős alelnöke a jövőbeli feladatokról beszélt. A kamara céljai közé tartozik az oktatás rendszerszintű átalakítása, az alapoktatást és a felsőoktatást is megreformálnák. Vonzó szakképzést, versenyképes életpályákat szeretnének felvázolni, ennek érdekében az iskolaépületeket fel kell újítani, fejleszteni kell, képezni kell a pedagógusokat. Általános ösztöndíj-rendszert vezetnének be, kereslet-orientált képzési kínálatot alakítanának ki, növelnék a gyakorlati órák számát a szakgimnáziumokban.
Az ünnepséget átvehették elismerésüket az Év Tanulója díjak nyertesei és a Szakma Kiváló Tanulója Verseny helyezettjei. Kiváló Gyakorlati Képzőhely díjat kapott a várpalotai Öcsi Cukrászda, a várpalotai Digitál Szerviz Kft. és a Veszprémi Bölcsődei és Egészségügyi Alapellátási Integrált Intézmény. Kiváló Iskolai Szakoktató díjat vehetett át Abrincsák József (Faller Jenő SZKI), Holczingerné Szabó Andrea (Acsády Ignác SZKI) és Hartmann Ferenc (Jendrassik-Venesz).