Sarkadi Nagy László már 15 évesen részt vett a megyei bábrendezők tanfolyamán és ettől kezdve a bábművészet határozta meg életének alakulását. Gimnazistaként bábszakkört indított a sümegi általános iskola elsősei számára, ahol Végh Zsolt, elsős kisdiákként találkozott vele és a bábjátékkal. Azóta kettejük pályája és hivatása összefonódik. A Magyar Televízió által megszervezett „Játsszunk bábszínházat” című televíziós fesztivál műsorának mindig kiemelkedő szereplői voltak. A Győri Tanítóképző Intézetben szereztek tanítói diplomát.
1992-ben érett meg a helyzet a vidéki bábszínházak alapítására, amikor is a városi bábszínház alapjainak lerakására Veszprémbe kerültek. Megkezdték a munkát a társulat, a színház létrehozásához. Bábelőadásaikkal, bábos játszóházaikkal, kiállításaikkal és pedagógusoknak szervezett szakmai programjaikkal számtalan gyermek és felnőtt életébe vittek örömöt és játékosságot. A tervezéstől a bábok elkészítéséig mindenből kivették a részüket. Páratlan igényességgel, hatalmas szakmai tudással, tehetséggel készültek előadásaik. Közösségteremtő erejük példaértékű.
Még több kép az idei Kabóciádéról:
Képgaléria - vehir.hu
Huszonötödik alkalommal rendezték meg a veszprémiek kedvenc családi fesztiválját, a Kabóciádét.
1994-ben rendezték meg az első Kabóciádét, melynek népszerűsége azóta is töretlen. 2001 január 1-je óta működik színházként a 25. jubileumát ünneplő Kabóca. 2018-ban Veszprém Megyei Jogú Város Polgármestere a Kabóca bábszínház alapítójaként, a bábszínház vezetésében, az értékteremtés területén, valamint Veszprém város hírnevének öregbítésében végzett kiemelkedő munkájuk elismeréseként Sarkadi Nagy László és Végh Zsolt részére Pro Meritis díjat adományozott.