Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Kerüld el, amit el lehet!

2018. november 15. 4:00
Szombaton rendezik meg a a diabétesz napot a Veszprémi Érseki Hittudományi Főiskolán a Veszprém Megyei Diabetes Egyesület szervezésében, mely rendezvény fő témája a család és a diabétesz lesz.

A rendezvényt beharangozó sajtótájékoztatón Ovádi Péter országgyűlési képviselő szólalt fel elsőként: „Sajnos a cukorbetegség szinte már népbetegségnek számít Magyarországon, de a kormányzat kiemelt figyelmet fordít a prevencióra. A heti öt testnevelésnek köszönhetően 1,2 millió gyermek sportolhat mindennap. A január elsején érvénybe lépett közétkeztetési rendeletnek köszönhetően pedig az iskolai menzákon csökkentették a só, zsír és cukorhasználatot. Mindemellett a magyar kormány idén tavasszal stratégiai megállapodást kötött az Egy Csepp Figyelem Alapítvánnyal és a Magyar Diabetes Társasággal."

Porga Gyula polgármester hangsúlyozta, hogy Veszprémnek különösen szerencsés helyzete van, hiszen nagyon jelentős civil támogatást kap a város, emellett pedig örömmel látja, hogy az egyesület nem egy zárt csoportot alkotva segít a betegeknek, hanem nagy hangsúlyt fektet a megelőzésre is.

Dr. Vándorfi Győző, a Veszprém Megyei Diabetes Egyesület elnöke ismertette a szombati nap részleteit. A reggeltől estig tartó diabétesz napon nagy hangsúlyt fektetnek arra, hogy a kulturális műsoradók ne színészek és zenészek legyenek, hanem cukorbetegek. Érkeznek vendégek is: Egerből, Székesfehérvárról, Sárvárról és Törökszentmiklósról. Természetesen a műsorok mellett szűrések is lesznek, így nemcsak cukorbetegeket, hanem minden érdeklődőt szívesen várnak, hogy felmérjék egészségi állapotukat. Idén külön szekció lesz a terhességi cukorbetegség, mely jelenség sajnos egyre gyakoribb az országban.

Szabó Eszter
Kovács Bálint
további cikkek
Góg Anikó tett róla, hogy előadása estéjén mindenki megtegye az első lépést a sport felé vezető úton sport Góg Anikó tett róla, hogy előadása estéjén mindenki megtegye az első lépést a sport felé vezető úton A Pannon Egyetem Healthy Campus programjának keretében tartott inspiráló előadást Góg Anikó, aki „Tűzben edzett szokások” címmel osztotta meg gondolatait a közönséggel. A triatlonista és személyi edző nem pusztán sportolói tapasztalatairól beszélt, hanem arról is, miként alakulnak szokásaink a kihívások hatására, és milyen belső erőforrásokra támaszkodhatunk, amikor változtatni szeretnénk az életünkön. 2026. február 14. 18:00 Ha Freud ma élne, nem a szexről, hanem az étkezésről beszélne egészség Ha Freud ma élne, nem a szexről, hanem az étkezésről beszélne Forgács Attila gasztropszichológus, szociálpszichológus, Az evés lélektana című könyv szerzője jelenleg a Pannon Egyetemen oktat. Felkerestük, hogy oszlasson el néhány tévhitet az evéssel kapcsolatban, de az egészséges létezés egyéb kritériumai is szóba kerültek, így többek között az, hogy a romló közbeszéd, a társadalmi feszültségek hogyan hatnak a szív-és érrendszerre. Megtudtuk azt is, mennyire vagyunk falánkak, túlsúlyosak, és kiderült az is, miért nehéz leszokni a jutalom falatokról… 2026. február 10. 16:12 Bátor lépés vagy megkésett reakció betiltani a közösségi médiát a tinédzsereknél? életmód Bátor lépés vagy megkésett reakció betiltani a közösségi médiát a tinédzsereknél? Az ausztrál kormány történelmi jelentőségű és vitákat kiváltó döntést hozott, amikor decembertől korlátozták a közösségi média használatát a 16 éven aluliak számára. A döntés nemcsak a regisztrációt tiltja, de a felhasználóként való jelenlétet is. De vajon megoldja-e ez a generációs problémákat, amelyek az ilyen platformokra vezethetők vissza, vagy már későn kaptak észbe a döntéshozók? 2026. február 7. 16:58

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.