Dr. Túrós András, az Országos Polgárőr Szövetség elnöke beszélt a közbiztonság jelenlegi helyzetéről. Elmondása szerint az ország különös szerencsével bír a biztonság terén, hiszen kiegyensúlyozottnak és megerősödöttnek mondható. Nagy jelentősége van annak is, hogy szigorúbbak lettek a jogszabályok.
Az elmúlt nyolc évben a polgárőrség az aranykorát élte, ami – többek között – a 2012-es polgárőrtörvénynek is köszönhető, mely alapján kizárólagos jogot kaptak bűnmegelőzési tevékenység végrehajtására közterületen. Nagy szükség van a közterület védelmére – nemcsak télen, amikor a borospincék kifosztása az egyik jelentős probléma –, de minden évszaknak megvan a maga nehézsége.
A technikai támogatás is elősegítette helyzetüket, hiszen háromszáz új gépjármű, és ezer kerékpár került tulajdonukba. A lovas polgárőrök száma is növekedett, de a jövőbeli tervek közé tartozik, hogy az ifjú polgárőrök számát jelentősen növeljék.

