Hol és mennyiért lehet jegyet/bérletet venni?
Ebben nem kell nagy változásra számítani. Azt az előkészítés során többször is hangsúlyozták a társaság képviselői, hogy nem kell drágulástól tartani, a jegyeket és bérleteket ugyanolyan áron lehet beszerezni, mint eddig.
Az is elhangzott már az októberi lakossági fórumokon is, hogy az értékesítőhelyek száma sem szűkül: a buszpályaudvaron ugyanúgy meg lehet vásárolni mindent, ahogy eddig, és a viszonteladók többségénél is az eddigiekhez hasonlóan meg lehet majd találni az eddig megszokott jegyeket, bérleteket. Újdonság, hogy a V-Busz saját pénztárt nyit a Polgármesteri Hivatalban (Óváros tér 9.), a nagyobb munkáltatókkal megegyezve a munkahelyekre is kitelepülnek, illetve több jegyautomatát is elhelyeznek a belváros forgalmasabb pontjain.
A jegyértékesítést december 21-én kezdi meg a társaság.
Meddig érvényes a decemberi bérlet? És a januári?
Ahogy eddig mindig, a decemberi havi bérlet ezúttal is a következő hónap 5-éig érvényes. Jövőre azonban változás következik: januártól már nem havi, hanem 30 napos bérleteket lehet vásárolni. Az ár változatlan marad, a bérlet érvényessége viszont a kiválasztott naptól indul. Például: január 5. szombatra esik, ha önnek nincs szüksége a hétvégén bérletre, megvásárolhatja hétfői kezdéssel, így a szelvénye január 7-től február 6-ig lesz érvényes. Jó hír a bérleteseknek, hogy a szolgáltató-váltás miatt nem kell új bérletigazolványt készíttetni, a bérletekhez bármilyen fényképes igazolvány (személyi, jogosítvány, útlevél) azonosítószámát lehet használni.
Milyen újfajta jegy- és bérlettípusok lesznek?
A 990 forintos napijegy mellé bevezetik a családi napijegyet is, a 3000 forintos szelvénnyel legfeljebb 5 együtt utazó (pl. 2 felnőtt és 3 gyermek) használhatja egész nap a V-Busz járatait. Fontos kiemelni, hogy mindkét jegy érvényességi ideje a következő napon hajnali 2 óráig szól, ezzel az éjszakai járatokat is igénybe lehet venni velük.
Aki több napra érkezik Veszprémbe, például itt tölti a nyaralását, az hetijegyet is válthat 2750 forintért, ami – a 30 napos bérlethez hasonlóan – nem hétfőtől vasárnapig, hanem a megjelölt kezdőnaptól hét napon át (például szerdától keddig) érvényes.
Szintén újdonság a szemeszter bérlet, ami 10 ezer forintba kerül, és 5 hónapig (vagyis egy iskolai féléven keresztül) érvényes február-június vagy szeptember-január között. A bérlettípust felsőoktatásban, nappali tagozatokon tanulók vásárolhatják meg, de nemcsak a veszprémi intézmények hallgatói. Vagyis aki más városban jár főiskolára, egyetemre, de a hétvégéket itthon tölti és ilyenkor sokat utazik helyi járattal, neki is érdemes lehet beruháznia erre.
Hol találom meg a menetrendet?
A www.vbusz.hu oldalon, illetve napokon belül elérhető az androidos alkalmazás (az ios verzió valamivel később várható), amiben nemcsak az egyes járatok útvonalát, menetrendjét lehet majd megtalálni: ha megadjuk, honnan hova szeretnénk eljutni, a program kiszámolja a leggyorsabb útvonalat, és jelzi, hogy mikor, hol érdemes átszállni, ha ez szükséges.