Az animáció egy filmkészítési technika, amely olyan érzetet kelt a kismértékben eltérő képkockák váltakozásával, mintha a rajzok, ábrák, tárgyak megelevenednének, mozognának. Számos műfaja létezik: rajzfigurák, rajzfigurák élő szereplőkkel, bábok, homok rajzolás, számítógépes utómunkák, virtuális ábrázoló eszközök, életszerű lények animált mozgatása.
A Budaörsi Animációs Bázis és Kreativ Tér játékos módszerekkel, modern technikával mutatja be az animáció készítés alapfogásait. A Budaörsön szakkörként működő BABTér, meghívásra érkezett a városba, hogy a különleges táncszínpadi formát öltött Vuk előadás előtt egy megszokottól eltérő “kézműves foglalkozással” színesítse a gyerekek hétvégi programját.
A foglalkozások három helyszínen “forgórendszerben” zajlottak: az első asztalnál optikai játékokkal, a másodiknál a tárgyanimációval (így készült papírkivágással az eredeti Frakk is), a harmadik helyen pedig az úgynevezett stop-motion pixillációval ismerkedtek meg a résztvevők.
A film korszak előtti eszköz, a zoetróp és a rajzolt pörgetős füzetek forgatásával pillanatok alatt mozdultak meg a színes pálcika figurák és kisállatok: az új karakterek kitalálásának csak a fantázia szabhatott határt.
Az optikai játékoknak köszönhetően, hamar megértették a gyerekek a mozgókép alkotás lényegét, így a tárgyanimáció készítésnél már nem igényelt hosszú magyarázatot a kis mozzanatok, apró eltéréseket tartalmazó képkockák rögzítésének fontossága.
Babszemekből, gombokból és pálcikákból születő figurák járkáltak a képernyőn, amikor a mozdulatsor minden momentumát kirakták a lelkes kezek, majd egy kattintással rögzítve folytatták a munkát, az új jelenet megalkotásával.
Az utolsó helyszínen az újdonsült filmkészítők színészekké is váltak, hiszen egy kamera és néhány felhasználható tárgy segítségével saját animációs kisfilmjük főszereplői lehettek.