Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2026. március 26. Emánuel
Veszprém
6°C
2026. március 26. Emánuel
Veszprém
6°C

Spanyolországban díjjal ismerték el a Snétberger Zenei Tehetség Központ munkáját

2019. április 9. 12:37 // Forrás: mti
A tehetséges, elsősorban roma származású és hátrányos helyzetű fiatalok zenei képzésére létrehozott magyar műhelyt a spanyol roma kulturális intézet tüntette ki az új alkotók kategória díjával, amelyet a nemzetközi roma világnap alkalmából rendezett ünnepségen adtak át Madridban hétfőn este a Prado Múzeumban.

A Snétberger Központot olyan tehetségekkel együtt ismerték el, mint például Ara Malikian világhírű libanoni-örmény hegedűművész és a leghíresebb spanyol flamenco művészeket adó Morente Carbonell család.

"Világos példája a roma nép sokszínűségének, a művészi gazdagságának" - hangzott el a magyar zenei programról szóló méltatásban a gálán, ahol köszönőbeszédében Snétberger Ferenc arról beszélt, hogy az elismerés közös, az iskola minden, csaknem 120, diákokból, tanárokból, mentorokból álló tagját megilleti.

"Ez egy olyan díj, ami szerintem nagyon össze fog kapcsolni most minket a spanyol flamenco zenével például, amit Magyarországon még nem nagyon művelnek, de nagyon szeretjük, mert nagyon közel áll hozzánk" - fogalmazott, hozzátéve, hogy a jövőben szeretnének létrehozni egy külföldi csereprogramot.

A gitárművész a rendezvényen az MTI-nek arról is beszélt, hogy iskolájának ez az első, nagy nemzetközi elismerése. Az eseményre Madridba érkezett diákjai számára - akik három alkalommal is fellépnek a spanyol fővárosban két nap alatt - óriási dolognak számít ez az utazás. Többen közülük most repültek életükben először - jegyezte meg.

vehir.hu
további cikkek
Mesél az erdő – arborétumok művész szemmel kultúra Mesél az erdő – arborétumok művész szemmel A Művészetek Háza kétévente rendezi meg a Tavaszi Tárlatot, amelyen idén az arborétum tematikájára reflektáló műveket láthatunk. Dohnál Szonját, a kiállítás kurátorát kértük meg, segítsen eligazodni a sűrűjében, hogy a sok fa között megtaláljuk az erdőt. tegnap 17:39 Freddie: A saját tüzemből adok, de ettől nekem nem lesz kevesebb kultúra Freddie: A saját tüzemből adok, de ettől nekem nem lesz kevesebb Március 28-án Veszprémben, az Agóra Veszprém Kulturális Központ színpadán lép fel Fehérvári Gábor Alfréd, azaz Freddie, méghozzá a „Lélekbúvár – belső tűz” című országos turné részeként. Az est egy olyan koncertként épül fel, amelyben a dalok és a személyes gondolatok egymást erősítve jelennek meg. „Valami igazat, valódít adunk, mindenféle sallang nélkül” – fogalmaz a koncertről, amelynek középpontjában az önmagunkba vetett hit és a belső erőforrások keresése áll. 2026. március 23. 0:25 68 emberrel 27 órányi izgalmas beszélgetés egy kötetbe sűrítve kultúra 68 emberrel 27 órányi izgalmas beszélgetés egy kötetbe sűrítve A képernyőről a lapokra költözött a veszprémi StúDió podcast. Dióssy László és Wéber László népszerű beszélgetőműsorából a páros kiválasztott 68 „megkerülhetetlen” embert, akiknek az interjúit kötetbe foglalták. A péntek délután a Betekints Hotelben tartott bemutatón több érdekes és olykor megmosolyogtató kulisszatitkot is felfedtek a szerzők a könyvről. 2026. március 21. 13:11

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.