14°C

Cseh a 2., Kis a 3. legjobb idővel döntős

2009. augusztus 2. 15:45 // Forrás: NSo / vehir.hu
Mindkét magyar klasszisunk beverekedte magát a 400 m férfi vegyes úszás fináléjába a római vizes vb záró napján.

Az utolsó nap délelőttjén elsőként a 400 méteres férfi vegyes úszás középfutamait rendezték a római vizes világbajnokságon. E számban két úszónk, Cseh László és Kis Gergő révén is érdekelve voltunk, és mindkét magyar jó eséllyel pályázott a döntőbe kerülésre – nem is kellett csalódnunk bennük.

A két magyar úszó a hetedik előfutamban indult, és kettős győzelmet aratott: Cseh az első, Kis a második helyen csapott célba.

Peking ezüstérmese a döntőre tartalékolva 4:10.33-at úszott, Kis pedig hatalmas hajrát mutatott be az utolsó százon, és egyéni legjobbjától kevéssel elmaradva, 4:10.99-es idővel ért célba. A két eredmény összesítésben a második és a harmadik helyhez volt elég.

„Amikor beugrottam a vízbe, úgy éreztem, lassú vagyok. A háton szerencsére magamra találtam, ám mellen megint elszakadt tőlem az élboly. Ekkor azt gondoltam, hogy a döntőbe sem jutok be. Nagyon megnyomtam a végét, mivel láttam, hogy Laci kienged, és azt gondoltam, ha ráúszok, bekerülök a fináléba. Örülök az összesítésben harmadik legjobb időnek, de jó lenne végre már a döntőben is nagyot dobnom" - mondta Kis Gergő a Nemzeti Sportnak.