Sikeres vb-szereplés

2009. augusztus 3. 13:05 // Forrás: origo / vehir.hu
Hat érmet szerzett a magyar küldöttség a vasárnap véget ért 13. vizes vb-n, a dobogós helyezések mindegyike az úszócsapathoz fűződik.

Aranyéremből kettő jutott: Gyurta Dániel 200 m mellen, Hosszú Katinka pedig 400 m vegyesen csapott elsőként a célba. Cseh László 200 m vegyesen második, míg 400 vegyesen harmadik lett, a másik két bronzról Hosszú gondoskodott 200 vegyesen és 200 pillangón. A magyar úszók 24 országos csúcsot állítottak fel a vb-n, ezek közül nyolc Európa-rekord is volt.

A további döntősök közül Kis Gergő 400 m vegyesen ötödik, 400 m gyorson hatodik, 200 m vegyesen nyolcadik, Verrasztó Evelyn 200 m vegyesen hetedik, 100 és 200 m gyorson nyolcadik, Mutina Ágnes 200 m gyorson, Jakabos Zsuzsanna pedig 400 m vegyesen hetedik lett, míg a női 4x200 m-es gyorsváltó hatodikként, a női 4x100-as gyorsváltó pedig nyolcadikként zárt.

A két vízilabdacsapat közül a férfiak az ötödik, a nők pedig a hetedik helyen végeztek a világbajnokságon.