Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Háromfelvonásos lett Oberfrank veszprémi szereplése

2019. szeptember 25. 14:02
2025-ig maradhat a Petőfi Színház élén Oberfrank Pál. A jelenlegi képviselő-testület utolsó ülésén a megyei könyvtár és a Programiroda vezetőiről is döntöttek.

Harmadik igazgatói ciklusát kezdheti meg Oberfrank Pál a Petőfi Színház élén, így a direktor vezetheti át a társulatot a rekonstrukció minden bizonnyal rögös útján, és az ő irányítása alatt térhetnek majd vissza a megújult színházépületbe is.

Oberfrank PálOberfrank Pál

Az igazgatói állásra egyedül a jelenlegi vezető pályázott. A dolgozói értekezleten megjelent munkavállalók szoros többséggel támogatták: 34-en szavaztak mellette, 33-an ellene. Ez ugyan nem tűnik túl acélos eredménynek, de még mindig előrelépés az öt évvel ezelőtti szavazáshoz képest: akkor a többség nem akart Oberfrankkal dolgozni. A dolgozók véleményét is figyelembe véve végül egy szakmai bizottság fogalmazta meg a közgyűlés elé terjesztett javaslatot, ők egyhangúlag támogatták a jelenlegi direktor pályázatát.

Oberfrank Pál középiskolai tanulmányait a budapesti Piarista Gimnáziumban végezte, 1986-ban elvégezte a Külkereskedelmi Főiskola Áruforgalmi szakát francia-angol tagozaton. 1987-ben sikeresen felvételizett a Színház- és Filmművészeti Főiskolára Marton László osztályába, 1991-ben szerzett színészdiplomát. 1991-2008 között a Vígszínház társulatának tagja volt, majd szabadúszóként dolgozott. 2010. február 1. óta a Veszprémi Petőfi Színház igazgatója. 2013-ban Jásza Mari-díjat kapott, idén március 15-e alkalmából elnyerte „Magyarország Érdemes Művésze díj” állami kitüntetést is.

Az elmúlt hetekben az igazgatói mandátum lejárta előtt több nagy visszhangot kiváltó dolog is történt a színházban: előbb egy színésznő tett feljelentést Oberfrank ellen személyi szabadság megsértése miatt, majd a társulat nevében jelent meg egy a vezetőséget támadó nyílt levél, melynek valódiságát később a társulat közleményben cáfolta.

A színház évről évre növekvő nézőszámmal büszkélkedhetA színház évről évre növekvő nézőszámmal büszkélkedhet

A mérleg másik serpenyőjében ugyanakkor az igazgatót dicsérik a számok: a Petőfi Színház az elmúlt években egyre növekvő nézőszámot és bérleteladást produkált.

A színházigazgató ötéves kinevezéséről 15 igennel, egy tartózkodás mellett döntöttek.

VÁLTOZÁS A KÖNYVTÁR ÉS A PROGRAMIRODA ÉLÉN

Két másik vezetőről is döntött a közgyűlés csütörtökön: a Veszprémi Programiroda Rendezvényszervező és Kulturális Szolgáltató Kft. éléről távozik Muraközy Péter, az ő helyére Zalavári Eszter érkezik, akit három évre, 2022 októberéig neveztek ki. Az Eötvös Károly Megyei Könyvtár új igazgatója Baranyai Tamás lesz, aki a veszprémi könyvtárlátogatók számára nem ismeretlen: korábban az Amerikai Kuckó munkatársa volt.

Schöngrundtner Tamás
Domján Attila
további cikkek
"Minden mozdulatából sugárzott a belénk vetett hite" - így emlékeznek a Veszprémi Petőfi Színház művészei Balázs Péterre kultúra "Minden mozdulatából sugárzott a belénk vetett hite" - így emlékeznek a Veszprémi Petőfi Színház művészei Balázs Péterre Balázs Péter és a Veszprémi Petőfi Színház története számos ponton keresztezi egymást. A veszprémi teátrum társulatának tagjai portálunkon keresztül osztották meg legkedvesebb emlékeiket a pár napja elhunyt Kossuth- és Jászai Mari-díjas színészről és rendezőről. tegnap 22:49 Nemzetközi összefogással indult el a VoWoCo projekt – a női vállalkozások új korszaka közélet Nemzetközi összefogással indult el a VoWoCo projekt – a női vállalkozások új korszaka A nők gazdasági önállóságát és vállalkozói fejlődését támogatja a 2025 októberében indult VoWoCo – Volcanoes’ Women Co-creation projekt, amely az Erasmus+ program keretében valósul meg magyar, portugál, olasz és török partnerek együttműködésével. tegnap 10:01 Egy hajléktalan bántalmazásával gyanúsítja a rendőrség Tapolca ellenzéki polgármesterét közélet Egy hajléktalan bántalmazásával gyanúsítja a rendőrség Tapolca ellenzéki polgármesterét A rendőrség garázdaság vétségének gyanújában nyomoz Tapolca polgármestere, Dobó Zoltán ellen, akit azzal gyanúsítanak, hogy bántalmazott egy hajléktalan embert. Sajtóértesülések szerint az sem kizárt, hogy alkohol befolyásoltsága alatt történt az eset. tegnap 1:05

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.