Az ünnepségen, melyet a jelenlegi és egykori óvodások műsora színesített, felszólalt Soltész Miklós egyházi, nemzetiségi és civil társadalmi kapcsolatokért felelős államtitkár, aki az óvodafelújítást a törekvés és élni akarás bizonyítékának látta. Kijelentette: óriási dolog, hogy az országban több tízmilliárd forint értékben újulhatnak meg óvodák, bölcsődék. Megjegyezte: a megszépült környezet Veszprém élhetőségének is bizonyítéka, amit minden itteni látogatásakor személyesen is megtapasztal. Veszprém gyönyörűen épül és változik, de a nagy érték az, hogy a szépülő városnak lelke is van.
Ehhez csatlakozott Porga Gyula polgármester is, aki beszédében rámutatott: az óvoda nemcsak épület, hanem szellemi műhely is. A polgármester a közösségépítés fontosságát hangsúlyozta, a városi közösség legkisebb egysége pedig a család. Ha őket folyamatosan tudjuk segíteni, akkor a legkisebb építőkövek nagyobb közösségünknek is szilárd alapját fogják biztosítani. Hozzátette: ebben a közösségépítő munkában az önkormányzat szövetségesre lelt a kormányban és az egyházakban is.
Somogyi Eszter intézményvezető felelevenítette, hogy 25 évvel ezelőtt, 1994 szeptemberében a veszprémi katolikus családok kezdeményezésére valósult meg az álom, jött létre az óvoda, ami keresztény szellemiségével kiemelten fontos a mai világban. Keresztény szellemi programjuk egész oktató-nevelő munkájukat meghatározza. Sok gyerek a katolikus óvodában szerzi első vallásos ismereteit, az itt töltött évek alakítják lelküket és személyiségüket, felnőtt korukra az itt elültetett mag biztos alapot ad nekik a világban való eligazodáshoz. Az intézményvezető háláját fejezte ki azért, hogy negyedszázados jubileumukat állami támogatásból, a Veszprémi Főegyházmegye jóvoltából megújulva ünnepelhették.
E megújulást tavasszal indították el, és először még csak homlokzati rekonstrukcióról volt szó. A fenntartó főegyházmegye támogatásával azonban végül nagyobb célokat tűztek ki maguk elé. Május végén két hét alatt csomagolták össze az óvoda berendezéseit és ürítették ki az épületet, hogy a munkálatok idejére a Szilágyi Keresztény Iskolában leljenek átmeneti otthonra a csoportok. A nyári hónapok alatt megújultak a homlokzatok, leburkolták a padlás padlózatát, szigetelték a pincét, cserélték a csatorna- és az elektromos hálózat vezetékeit, új lámpatesteket, szanitereket, radiátorokat szereltek fel, minden teremben új burkolatot raktak le, tűzjelző rendszert és elektromos beléptető rendszert telepítettek, de megújult a tálalókonyha és az udvar is.
Az ünnepségen az érsekség a Gizella-érem arany fokozatával tüntette ki Schall Jánosnét, az óvoda alapító intézményvezetőjét, ezüst fokozattal pedig a jelenlegi intézményvezető, Somogyi Eszter munkásságát ismerték el.
Dr. Udvardy György érsek az ünnepség zárásaként elmondta: az óvoda udvarán állva, gyerekek, szülők és felkészült óvodapedagógusok között az ember valóban hihet abban, hogy itt van a jövő társadalma. Hangsúlyozta: a jövő társadalmának bizalomra és tekintélyre kell épülnie — az a bizalom, ami nem társul tekintélyhez, nem tud a közösség alapjául szolgálni.