Az ünnepségen Irányi László igazgató köszöntötte a gólyákat, majd ismertette a nyári felújítás részleteit. - Az Ipari négy millió forintos önkormányzati támogatását, és a saját, szakképzési hozzájárulásból származó bevételeit is a felújításra fordította. Nagy előrelépés ez, és remélem sokáig megmarad ebben a formában – mondta.
A legnagyobb beruházás a gépész tagozat felújítása volt. A teljes elektromos hálózatot lecserélték, megújultak a tantermek, szaktantermek, illemhelyek és folyosók, és kialakítottak egy új rajz-ének termet is.
A kínálatát bővítő iskola több szakot is meghirdetett idén.
- A legnépszerűbb szak a gépészet, itt négyes átlag felett lehetett csak bekerülni, ezért itt volt a legnagyobb a túljelentkezés. Nagy eredménynek tartom, hogy mindegyik osztályunkat sikerült feltölteni, annak ellenére, hogy egyre kevesebb a nyolcadikos gyerek – mondta el lapunknak az igazgató. - Fontosnak tartjuk, hogy képességeik szerint tanuljanak a gyerekek. Céljaink között szerepel, hogy egy gyengébb képességű gyerek is elérje a 12. év végét és sikeres érettségi vizsgát tegyen. Az sem elhanyagolható, hogy tanulóink tartsák be az együttélés normáit, jól nevelt, fegyelmezett fiatalok legyenek - fejtette ki Irányi László.
A tanulók azonban nemcsak a délelőtti órák keretében bővíthetik és fejleszthetik tudásukat. A szakkörök széles tárházát kínáló intézmény célja, hogy a délutános foglalkozások szakmai versenyekre készítsék fel a gyerekeket. Idén is folytatódik a slam poetry kör, lesz aerobic a lányoknak, és terveznek kémiai játszóházat is az általános iskolások számára.
Az Ipari Szakközépiskola egyik újdonsága, hogy idén először vizsgáznak az új moduláris OKJ szerint a tizenharmadikos diákok.