Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Tapasztalatcsere Szabadkán

2009. szeptember 2. 9:38
Porga Gyula alpolgármester és Schmidt István, a városfejlesztési iroda vezetője két napig Szabadka vendégei voltak.

Részt vettek a Szabadkai Napok, azaz a város napja alkalmából rendezett ünnepségsorozaton, a képviselő testület ünnepi ülésén, továbbá alkalmuk volt tárgyalásokat folytatni a két város gazdasági és kulturális együttműködéséről.

Porga Gyula elmondta, mindkét fél rendkívül hasznos tapasztalatokkal gazdagodott. A szabadkai képviselők és tisztségviselők élénk érdeklődést tanúsítottak a veszprémi önkormányzat belvárosi revitalizációs beruházásai iránt, és behatóan tájékozódtak a sikeres uniós és egyéb pályázatok lebonyolításának körülményeiről. Összevetvén a két város gazdasági pénzügyi és költségvetési gondjait, arra a következtetésre jutottak, hogy mindkét önkormányzatnak hasonló problémákkal kell megküzdenie, s ebből eredően számos kiváló lehetőségük nyílik az esetleges eredményes együttműködésre.


Szasa Vucsinics, Szabadka polgármestere és Porga Gyula

A veszprémieknek Szabadkán alkalmuk volt felfrissíteni korábbi jó kapcsolataikat a montenegrói Kotor önkormányzat képviselőivel is.

Galéria
Tapasztalatcsere Szabadkán
vehir.hu
további cikkek
Félrevezető információkat terjesztenek az aranyosvölgyi építkezés kapcsán közélet Félrevezető információkat terjesztenek az aranyosvölgyi építkezés kapcsán Csütörtökön tárgyalta volna a városi közgyűlés az Aranyosvölgybe tervezett ingatlanberuházás egy újabb elemét, viszont Porga Gyula, polgármester elnapolta az őszi ülésszakra ezt a vitát, elsősorban azért, hogy a helyi közéletben megjelent félrevezető és csupán a közhangulat hergelésére alkalmas információkat mindenki megismerhesse és értelmezhesse a fejlesztéssel kapcsolatban. ma 17:00 Egy Pannonos kutatásból épül nemzetközi egészségügyi startup közélet Egy Pannonos kutatásból épül nemzetközi egészségügyi startup Veszprémi egyetemi kutatásból nőtt ki az a nemzetközi piacra készülő egészségügyi startup, amely új segítséget adhat a tüdőrákos betegek kezelésében. A Pannon Egyetemről indult CheMOnitor most fontos mérföldkőhöz érkezett és aláírták a befektetői szerződést.  ma 14:55 Mintegy 250 millió forint uniós támogatást kaptak sajátos nevelési igényű gyermekeket ellátó Veszprém vármegyei intézmények közélet Mintegy 250 millió forint uniós támogatást kaptak sajátos nevelési igényű gyermekeket ellátó Veszprém vármegyei intézmények Mintegy 250 millió forint uniós forrásból valósult meg az Esélyt a gyermeknek elnevezésű program, amelynek keretében négy Veszprém vármegyei intézmény részesült támogatásban. A projektnek köszönhetően új eszközök és gépjárművek érkeztek az intézményekhez, emellett a pedagógusok továbbképzéseken is részt vehettek. ma 11:11

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.