Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Mennyit keres egy igazgatósági tag?

2009. szeptember 8. 10:19
Megkíséreltünk információhoz jutni a veszprémi Volán cégek vezetőinek név- és bérlistájáról. Eddig nem sok sikerrel.

Hetek óta borzolja az kedélyeket, hogy egyes állami vállalatok vezetői hatalmas pénzeket vesznek fel a túlméretezett bérükön kívül titoktartás, végkielégítés és egyebek címén. Némi késéssel Bajnai Gordon is felfigyelt a problémára, így született a kormányrendelet, miszerint nyilvánosságra kell hozni minden állami vagy önkormányzati cég, költségvetési intézmény és közalapítvány vezetőinek pénzbeli juttatásait.

Megkíséreltünk információhoz jutni a veszprémi Volán cégek vezetőinek név- és bérlistájáról. Eddig nem sok sikerrel.

Papp Imre a Bakony Volán Zrt. humánpolitikai igazgatója tájékoztatta lapunkat, hogy folyamatban van "a törvényben előírt kritériumoknak megfelelő tájékoztató elkészítése". Szeptember 15 előtt azonban nem kívánta kiadni az információkat.

A Balaton Volán levélben kérte a kérdéseinket. Egy hét nem sok, de válasz nem jött.

A legtöbb információt Pupos Gézától, a Somló Volán Zrt. humánpolitikai igazgatójától kaptunk. Elmondta, hogy még kidolgozás alatt van a tájékoztató. Harmincegy embert érint a kérdés, akiknek a neve, az alapbére valamint prémiumok és végkielégítések mértéke is szerepelni fog a cég honlapján hamarosan.

Nincs más hátra, egy hétig még találgathatunk, többek között hány szocialista és liberális politikus ül be félévente vagy évente az igazgatósági ülésekre. Az mindenesetre biztos, hogy az elmúlt években a Fidesz frakciónak mindösszesen 3 tagja vállalt ilyen feladatot, díjazás nélkül.

Önök mit gondolnak?


Tiger Szabolcs
további cikkek
Félrevezető információkat terjesztenek az aranyosvölgyi építkezés kapcsán közélet Félrevezető információkat terjesztenek az aranyosvölgyi építkezés kapcsán Csütörtökön tárgyalta volna a városi közgyűlés az Aranyosvölgybe tervezett ingatlanberuházás egy újabb elemét, viszont Porga Gyula, polgármester elnapolta az őszi ülésszakra ezt a vitát, elsősorban azért, hogy a helyi közéletben megjelent félrevezető és csupán a közhangulat hergelésére alkalmas információkat mindenki megismerhesse és értelmezhesse a fejlesztéssel kapcsolatban. ma 17:00 Egy Pannonos kutatásból épül nemzetközi egészségügyi startup közélet Egy Pannonos kutatásból épül nemzetközi egészségügyi startup Veszprémi egyetemi kutatásból nőtt ki az a nemzetközi piacra készülő egészségügyi startup, amely új segítséget adhat a tüdőrákos betegek kezelésében. A Pannon Egyetemről indult CheMOnitor most fontos mérföldkőhöz érkezett és aláírták a befektetői szerződést.  ma 14:55 Mintegy 250 millió forint uniós támogatást kaptak sajátos nevelési igényű gyermekeket ellátó Veszprém vármegyei intézmények közélet Mintegy 250 millió forint uniós támogatást kaptak sajátos nevelési igényű gyermekeket ellátó Veszprém vármegyei intézmények Mintegy 250 millió forint uniós forrásból valósult meg az Esélyt a gyermeknek elnevezésű program, amelynek keretében négy Veszprém vármegyei intézmény részesült támogatásban. A projektnek köszönhetően új eszközök és gépjárművek érkeztek az intézményekhez, emellett a pedagógusok továbbképzéseken is részt vehettek. ma 11:11

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.