Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Száztagú kínai delegáció hazánkban / Folyamatos demonstrációk

2008. május 8. 9:11 // Forrás: MNO-MTI
Száztagú kínai delegáció kezdett tárgyalást szerdán Budapesten, a küldöttséget Csia Csing-lin (Jia Qinglin), a Kínai Népköztársaság Népi Politikai Tanácskozó Testülete (KNPTT) Országos Állandó Bizottságának elnöke vezeti.
Az egykori pekingi polgármester ma találkozik Gyurcsány Ferenc miniszterelnökkel és Szili Katalin házelnökkel, pénteken pedig Medgyessy Péter volt kormányfővel tárgyal. A látogatáshoz kapcsolódóan kínai-magyar üzleti fórumot is szerveznek. A KNPTT a Kínai Népköztársaság 1949. október 1-jei kikiáltása előtti napokban jött létre.

Saját honlapja szerint a KNPTT a kínai hazafias egységfront, a „Kínai Kommunista Párt által vezetett többpárti együttműködés és politikai konzultáció fontos intézménye”. Felépítése követi az ország közigazgatási beosztását, a központi mellett területi szervezetei is vannak. A látogatáshoz kapcsolódóan a Tibetet Segítő Társaság tüntetéseket szervez több helyszínen.

Az egész napos demonstrációkkal a tibeti emberi jogi helyzetre szeretnék felhívni a figyelmet. A társaság tüntet az Országháznál és a delegáció szálláshelyén. A szervezet demonstrációihoz csatlakozik az Amnesty International Magyarország. A helyszíneken a tervek szerint ellentüntetések is lesznek.

Beke G. László

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.