Portugália nem bírt Izlanddal

2016. június 14. 23:06 // Forrás: MTI
A portugál válogatott 1-1-es döntetlent játszott az izlandi csapattal kedden a franciaországi Európa-bajnokság magyar érdekeltségű, F jelű csoportjának első fordulós mérkőzésén St. Étienne-ben.

Eredmény - F csoport, 1. forduló:
Portugália-Izland 1-1 (1-0)
St. Étienne, Stade Geoffroy Guichard, 38 742 néző, v.: Cüneyt Cakir (török)
Portugália: Patrício - Vieirinha, R. Carvalho, Pepe, Guerreiro - J. Mário (Quaresma, 76.), Danilo, A. Gomes (Éder, 84.), - Moutinho (Sanchez, 71.) - C. Ronaldo, Nani
Izland: Haldórsson - Savarsson, R. Sigurdsson, Árnason, Skúlason - Gunnarsson, G. Sigurdsson - Gudmundsson (E. Bjarnason, 90.), B. Bjarnason - Sigthórsson (Finnbogason, 82.), Bödvarsson
gólszerző: Nani (31.), illetve Bjarnason (50.)
sárga lap: Bjarnason (55.), Finnbogason (94.)

I. félidő: 33. perc: Egy pazar kényszerítő után André Gomes centerezett tökéletesen jobbról, az üresen érkező Nani pedig öt méterről a kapu bal alsó sarkába vágta a labdát (1-0).
II. félidő: 50. perc: Juhann Gudmundsson ívelt jobbról a hosszú oldalra, az ötösnél egyedül hagyott Birkir Bjarnason pedig megszerezte Izland történetének első Európa-bajnoki gólját (1-1).

Tapogatózó játékkal indult a találkozó, az első lehetőségek Izland előtt adódtak, Gylfi Sigurdsson lőtt kétszer Rui Patrícióba. Az első portugál nagy helyzetre a 21. percig kellett várni, ekkor Cristiano Ronaldo ívelt középre, a védőjétől leszakadó Nani fejesét Hannes Halldórsson védte. A passzt adó Cristiano Ronaldo pályára lépésével befogta Luis Figót a portugál örökrangsor élén: ez volt a 127. fellépése a nemzeti csapatban. Nemsokára a háromszoros aranylabdás támadó került helyzetbe Pepe átadását követően, ám ígéretes pozícióban nem találta el a labdát. A vezető gólt így nem ő, hanem Nani szerezte meg egy látványos akció végén. Ez volt az Európa-bajnokságok történetének 600. gólja.

A fordulás után villámgyorsan egyenlítettek az izlandiak, ezt követően kiegyenlítettebbé vált a találkozó. Bár lehetőségek mindkét csapat előtt adódtak, a legnagyobbat a portugálok szalasztották el: Ronaldo a 85. percben öt méterről, tiszta helyzetből fejelt a kapus kezébe.

A csoport másik, korábban játszott első fordulós mérkőzésén a kontinensviadalon 44 év után szereplő magyar válogatott 2-0-ra legyőzte az osztrák együttest, ezzel vezeti az F jelű négyest.

A csoport állása: 1. Magyarország 3 pont, 2. Portugália és Izland 1-1 (1-1), 4. Ausztria 0.

A franciaországi labdarúgó Európa-bajnokság góllövőlistája:

1 gólos: Bale (walesi), Berezuckij (orosz), Bjarnason (izlandi), Dier (angol), Duda (szlovák), Giaccherini (olasz), Giroud (francia), Hoolahan (ír), Milik (lengyel), Modric (horvát), Mustafi (német), Nani (portugál), Payet (francia), Pelle (olasz), Piqué (spanyol), Robson-Kanu (walesi), Schär (svájci), Schweinsteiger (német), Stancu (román), STIEBER, SZALAI

öngól: Clark (ír, a svédek ellen)