Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

'56-ra emlékeztek a megyeházán

2009. október 22. 16:28 // Forrás: megyeháza
Lasztovicza Jenő: A hősök dicsőséget hagytak ránk, visszaadták a magyarok becsületét, új korszakot nyitottak Európa történetében.

- Október 23 a győzelem és a diadal napja - értékelte Lasztovicza Jenő megyei elnök az ünnepi megyegyűlésen csütörtökön. Hozzátette: sikerrel megvívott küzdelemre emlékezünk, melyet mi, magyarok vívtunk a szovjet megszállás és a szocializmus ellenében a szabadságért és a nemzeti függetlenségért.

Az elnök a zsúfolásig megtelt díszteremben felidézte a mártírok emlékét, és üdvözölte azokat, akik részt vettek az eseményekben, és még ma is köztünk élnek.
- Valamennyien dicsőséget hagytak ránk, mely visszaadta a magyarok becsületét és új korszakot nyitott Európa történetében.

- Nagy, Maléter, Mindszenty, Pongrátz, Bibó, Brusznyai ugyanazt akarták, és ugyanazért hoztak áldozatot: a szabad és független Magyarországért - mondta az elnök. - Tettük nyomán, a globalizálódó világ ellenére a magyar nemzeti függetlenségnek napjainkig van jelentősége. A szabad, független állam erős szikla, amelyre lehet építeni az ország jövőjét.

Lasztovicza Jenő beszélt arról is, hogy húsz évvel ezelőtt, a Köztársaság kikiáltáskor nagy reményeket fűzött a társadalom a változásokhoz, amelyekre máig várnak az emberek.

- Mi jellemzi mindenapjainkat? – tette fel a kérdést. - Demokrácia nélküli többpártrendszer, szociális válság, tömeges elszegényedés, munkanélküliség, eladósodás, kiszolgáltatott magyar gazdaság. Dobra vert ország, adókkal megfojtott kisvállalkozások – sorolta. Állítása szerint e szomorú helyzetben optimizmusra adhat okot ’56 elszánt hőseinek példája, a magyar nép ereje, szorgalma, hite és bátorsága, a kiművelt fiatalság, kiváló termőföldjeink és gyáraink.

- Összefogással, együtt képesek leszünk arra, hogy megerősítsük a sziklát nemzetünk talaján – tekintett előre a megyei elnök. Példaként említette meg, amit a megye nehéz körülmények és szűkös lehetőségek között megvalósított. A folyamatos elvonások mellett nem zárt be iskolát, a dobai, sümegi és zirci kórház megyei kórházhoz történt integrációjával egészségügyi intézményeket mentett meg, a megyei kórházzal közösen benyújtott pályázatok nyomán jelentős fejlesztések lesznek. A megyei önkormányzat nagy értékű ingatlannal támogatta a Pannon Egyetem innovációs munkáját, racionalizálta intézményei energiafelhasználását, támogatta a kistelepüléseken a kisebb-nagyobb fejlesztéseket.

Az ünnepi beszéd után a pápai Pegazus Színház művészei idézték fel a történelmi eseményeket, majd Lasztovicza Jenő a megyegyűlés illetékes bizottsági elnökeivel együtt átadta a szakmai díjakat.

A megye elöljárói, Lasztovicza Jenő elnök, Talabér Márta alelnök, Polgárdy Imre alelnök és dr. Zsédenyi Imre főjegyző koszorút helyezett el a Szent István terem előtt az 1956-os emléktáblánál. Talabér Márta alelnök pohárköszöntőjében üdvözölte ’56 „csodáját”. Csodának nevezte azt is, amit a mostani kitüntetettek, napjaink hősei véghezvittek, különös tekintettel a nyugdíjba vonuló szakemberekre.

A díjazottak és elismerések teljes listája a csatolt fájlban.

Galéria
'56-ra emlékeztek a megyeházán
vehir.hu
további cikkek
Félrevezető információkat terjesztenek az aranyosvölgyi építkezés kapcsán közélet Félrevezető információkat terjesztenek az aranyosvölgyi építkezés kapcsán Csütörtökön tárgyalta volna a városi közgyűlés az Aranyosvölgybe tervezett ingatlanberuházás egy újabb elemét, viszont Porga Gyula, polgármester elnapolta az őszi ülésszakra ezt a vitát, elsősorban azért, hogy a helyi közéletben megjelent félrevezető és csupán a közhangulat hergelésére alkalmas információkat mindenki megismerhesse és értelmezhesse a fejlesztéssel kapcsolatban. ma 17:00 Egy Pannonos kutatásból épül nemzetközi egészségügyi startup közélet Egy Pannonos kutatásból épül nemzetközi egészségügyi startup Veszprémi egyetemi kutatásból nőtt ki az a nemzetközi piacra készülő egészségügyi startup, amely új segítséget adhat a tüdőrákos betegek kezelésében. A Pannon Egyetemről indult CheMOnitor most fontos mérföldkőhöz érkezett és aláírták a befektetői szerződést.  ma 14:55 Mintegy 250 millió forint uniós támogatást kaptak sajátos nevelési igényű gyermekeket ellátó Veszprém vármegyei intézmények közélet Mintegy 250 millió forint uniós támogatást kaptak sajátos nevelési igényű gyermekeket ellátó Veszprém vármegyei intézmények Mintegy 250 millió forint uniós forrásból valósult meg az Esélyt a gyermeknek elnevezésű program, amelynek keretében négy Veszprém vármegyei intézmény részesült támogatásban. A projektnek köszönhetően új eszközök és gépjárművek érkeztek az intézményekhez, emellett a pedagógusok továbbképzéseken is részt vehettek. ma 11:11

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.