Ezen segíthet a Roxynpad, a veszprémi önkormányzat kezdeményezése: a zenekarok az Expresszóban kapnak bemutatkozási lehetőséget vasárnap délutánonként.
- Ha egy együttes jó, legyen az amatőr vagy ismertebb zenekar, előbb utóbb lesz a zenéjükre kereslet, meghívják rendezvényekre, szórakozóhelyekre. Meggyőződésem, hogy ki lehet törni a garázsokból – véli Muraközy Péter rendezvényszervező, az Utcazene Fesztivál atyja, az Expresszó tulajdonosa. Elismeri, nem egyszerű a kitörés útja, de nem is lehetetlen.
- Megfelelő tehetséggel és kitartással mindent el lehet érni. A programunk pont az amatőr zenekarok felkarolását vállalta, és amíg van rá igény, addig folytatni fogjuk.
Mórocz Tamás, a Lounge Act Nirvana Tribute Band gitárosa szerint sem egyszerű ismertté válni, mert a próbahelyek száma és a fellépési lehetőség is kevés.
- Megfelelő próbahelyekből nincs sok, a garázs pedig nem megfelelő megoldás. Egyrészt télen nehéz megoldani a fűtést, másrészt feltörhetik és ellophatják a drága felszerelést, amire Veszprémben is volt többször példa. Ennek ellenére persze sokan próbálnak garázsban, mert csak ezt engedhetik meg maguknak. Fellépési lehetőségekből sincs sok. Az Utcazene Fesztiválon sincs motiváció vagy érdek arra, hogy veszprémi zenekarok lépjenek fel. Nyilván nem arra gondolok, hogy a nagyszínpadokon kéne zenélnie Veszprém amatőr zenészeinek, de egy kis eldugott színpadot igazán fel lehetne nekik állítani. A helyi zenekarok pénzt sem kérnének ezért, örülnének, hogy zenélhetnek. Egy ilyen gesztust sokkal őszintébbnek éreznék mint a mostani programot az Expresszóban.
Mórocz Tamás, Kovács László és Kovács Gábor
Kovács László, a Determinus együttes basszusgitárosa és Kovács Gábor dobos is hiányolják a megfelelő helyeket.
- Jó lenne, ha lenne egy olyan hely, mint ami régen az Enyhe Fintor Klub volt. Az Utcazenén nem is próbálkoztunk, mert kezdő zenekar vagyunk és a zenei stílusunk sem biztos, hogy oda illik.
László szerint van egy olyan probléma is, ami nehezebben orvosolható, ez pedig az érdektelenség.
- A mai fiatalok a lágyabb, finomabb zenéket szeretik, emiatt néhány híresebb együttes is kénytelen a zenei stílusát az igényeknek megfelelően alakítani. A rockosabb keményebb zenét már kevesebben szeretik.