Gusztáv névnap

VLS Veszprém: jövőre is NB III!

2017. június 4. 20:11
A veszprémi labdarúgócsapat – szép számú közönség előtt – 2-1-re verte a Komáromot, így bebiztosította bennmaradását az NB III Nyugati csoportban.

A harmadosztályú labdarúgó-bajnokság utolsó fordulójában a már biztos kieső Komáromot fogadta a Veszprém, amely abban a tudatban lépett pályára, hogy győzelme esetén biztosan bennmarad. Ennek megfelelően felszabadultan játszottak a vendégek, akik az első tizenöt percben két nagy helyzetet is elpuskáztak.

A 20. minutumban nagy lehetőség adódott a bakonyiak előtt: vendég hibát követően Büki lőhetett az üres kaput, ám az ellenfél bekkje az utolsó pillanatban mentett.

A 32. percben Bognár 25 méterről végzett el szabadrúgást, amit könnyedén védett Szatmári. A hajához érve nagy nyomás alá helyezte ellenfelét a VLS, előbb Bene lövését blokkolták a gólvonal előtt, majd Büki lőtt fölé ordító helyzetben.

Igaz, a vendégek is betalálhattak volna, Sipőcz ehelyett Hársfalvi kezébe fejelt, majd egy tizenhat méteres löket veszélyeztette a hazai kaput.

Bennmaradt a VLS!Bennmaradt a VLS!

Az 51. percben aztán megszerezte a vezetést a vendéglátó: Bognár ívelését a hosszú oldalon érkező Gulyás kapásból a hálóba lőtte (1-0).

Lüktető, jó iramú találkozót láthatott a nagyjából négyszáz fős publikum. A Veszprémnek volt több helyzete, de veszélyesen kontráztak a vendégek.

A 79. percben Bognár jobb oldali beadás után a hálóba rúgta a játékszert (2-0).

A hajrában aztán sikerült a Komáromnak a szépítés: Solymos lőtt hálóba (2-1).

Ez azonban már nem osztott, szorzott. Győzelmének köszönhetően bennmaradt a harmadosztályban a VLS Veszprém, amely a 11. helyen fejeztek be az idényt.

NB III Nyugati csoport, 34. (utolsó) forduló:
VLS Veszprém–Komárom 2-1 (0-0)
Veszprém, 400 néző. Vezette: Móri.
Veszprém: Hársfavi – Krebsz, Gulyás, Felber, Gunther – Simon (Szabó L., 46.), Kocsis, Kókány (Sárossy, 5.) – Bene, Büki (Márkus, 62.), Bognár. Vezetőedző: Orbán Tamás.
Komárom: Szatmári – Lencse, Katona, Musitz, Huszárik – Kiss (Csonka, 76.), Végh T. (Alasztics, 72.), Végh B., Kovács, Sipőcz – Solymos. Vezetőedző: Bozsik Péter.
Gólszerzők: Gulyás (51.), Bognár (79.), ill. Solymos (83.).

Edzői értékelés

Orbán Tamás: – A játék ezúttal másodlagos volt, az eredmény számított. Korábban lehetetlen küldetésnek tűnt a bennmaradás, még most is nehéz elhinni, hogy végül sikerült.

Utolsó módosítás: 2021. január 2. 12:00
labdarúgás Férfi labdarúgó NB III Nyugati csoport, 2020/2021 16. 2020. december 9. 13:00 Veszprém, Városi Stadion Practical VLS Érd 2-0
labdarúgás Férfi labdarúgó NB III Nyugati csoport, 2020/2021 20. 2020. december 6. 13:00 Veszprém, Városi Stadion Practical VLS Nagykanizsa 3-3
labdarúgás Férfi labdarúgó NB III Nyugati csoport, 2020/2021 19. 2020. november 29. 11:00 Székesfehérvár, MOL Aréna Fehérvár II. Practical VLS 1-3